88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

مراسم رونمایی از اولین دوره المپیک نسل ها در سالن آکادمی ملی المپیک با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی، حامد عباسی رئیس انجمن ورزش سالمندان و تعدادی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به همراه نوه هایشان که بخشی از آنها سالمندان آسایشگاه خیریه کهریزک البرز بودند، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: در این رویداد ورزشی سالمندان آسایشگاه خیریه کهریزک به همراه نوه هایشان با اجرای حرکات ورزشی، در ایستگاه های طراحی شده بصورت نمادین این المپیک ورزشی را آغاز کردند.

آمنه ترابی مسئول امور ورزشی آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز گفت: اولین المپیک ورزشی برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های بالای ۶۰ سال و نوه‌های کمتر از ۱۰ سال به صورت کشوری برگزار می شود که برخی از شرکت کنندگان استان البرز را سالمندان آسایشگاه خیریه کهریزک تشکیل می دهند.

مسئول امور ورزشی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز افزود: آیین رونمایی از سند المپیک نسل ها در آکادمی ملی المپیک و با محوریت سند ملی ورزش سالمندی برگزار شد .

وی افزود: این رویداد ورزشی قرار است در هفت بازی که هر دو نسل توانایی انجام آن را داشته باشند برگزار شود.

بگفته مسئول ورزشی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز، این رویداد ورزشی که مختص پدربزرگ ها، مادربزرگ ها و نوه هایشان است، به دنبال افزایش روابط عاطفی خانواده ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر در سبک زندگی ها هستیم چرا که شاهد عدم همراهی کودکان و نوه‌ها از نعمت حضور پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در خانواده ها هستیم.

ترابی اضافه کرد: در این رویداد ملی، تلاش شده است تا حرکات ورزشی مناسب سن پدربزرگ، مادربزرگ‌ها و نوه هایشان اجرایی شود تا آنها لحظات بیشتری را در کنار هم باشند و با هم همفکری و کمک به هم بتوانند با برد در مقابل دیگر رقیبان نتیجه این رقابت ها را از آن خود کنند.

وی تصریح کرد: در این مراسم 10 سالمند آسایشگاه خیریه کهریزک البرز به همراه نوه هایشان حضور داشتند که با امضای سند المپیک نسل ها، به صورت نمادین این رویداد ورزشی را آغاز کردند.

گفتنی است این رویداد ورزشی از مرداد ماه بصورت رسمی در مرحله استانی آغاز می شود و تیم های منتخب به مرحله کشوری و نهایی صعود می کنند.