88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

اجرای گروهی مراقبه اسکن بدن با تمرکز بر شناسایی هیجانات با حضورمعلولان جسمی حرکتی زنان در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: به منظور شناسایی عوامل موثر بر کنترل هیجانات بیماران ام اس، اجرای گروهی مراقبه اسکن بدن با تمرکز بر شناسایی هیجانات با حضور معلولان جسمی حرکتی زنان ساختمان یاس مرکز نگهداری وتوانبخشی شبانه روزی معلولان ضایع نخاعی و بیماران ام اس زن درفضای باز جهت مدیریت هیجان از طریق شناسایی علائم فیزیولوژیک و بهبود خلق توانخواهان برگزار شد.

راضیه نیک فلاح،روانشناس مرکز توانبخشی ونگهداری شبانه روزی جسمی حرکتی یاس زنان در این خصوص گفت : بیماری ام اس یکی از شایع ترین بیماری های نورولوژیک است که منجر به اختلالات زیادی مانند مشکلات جسمی ، مشکلات بینایی ، مشکلات شناختی و ... می شود. بیماری ام اس یکی از اختلالات روان تنی است یعنی یک بیماری جسمی است که مشکلات و مسائل روانی در ایجاد و تشدید آن نقش بسیار مهم دارند.

روانشناس مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی مرکز یاس زنان اضافه کرد: هدف اصلی از اجرای این مراقبه، تعیین میزان اثر بخشی مدیتیشن بر روی مددجویان است.این جلسات به شکل گروهی برگزار می شود، انجام تمرینات مربوط به مدیتشن به آرام سازی ذهن و بدن کمک شایانی می کند.

نیک فلاح، روانشناس مرکز جامع توانبخشی یاس افزود:  تمرینات مربوط به اسکن بدن و همینطور تنفس می تواند در مواقع اضطراری از ایجاد تنش بیشتر جلوگیری کرده و در جهت کنترل هیجانات و بهبود خلق توانخواهان تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

گفتنی است ساختمان یاس با هدف ارائه خدمات توانبخشی، آموزش و نگهداری معلولان جسمی حرکتی و بیماران ام اس با بیش از 80 اتاق بستری به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات می باشد.همچنین دراین مرکز جامع سه کلینیک دیگر وجود دارد که به طور مستمر فعال هستند، این کلینیک ها عبارتند از : کلینیک مراقبت پس از حادثه، کلینیک مراقبت از زخم و کلینیک مراقبت بی اختیاری ادراری.