88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

پروژه عمرانی بوستان سالمندی آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: پروژه بوستان سالمندی و ساخت مخزن ذخیره آب که به همت معاونت عمرانی موسسه خیریه کهریزک و تیم اجرایی آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز در پردیس شرقی آسایشگاه اجرا شده بود با حضور اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه کهریزک و حمید قبادی دانا مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک افتتاح شد.

دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز ضمن تقدیر و تشکر از معاونت عمرانی موسسه و تیم اجرایی آسایشگاه در این باره گفت : از آنجا که سالمندان مانند سایر افراد، برای گذران اوقات جهت فعالیتهای تفریحی نیاز به فضایی بانشاط و سرزنده دارند، طراحی فضاهای سبز یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید در نظر گرفته شود.
دکتر افشین وجدانی روشن مدیر افزود: بوستان ها و فضاهای سبز می توانند روحیه افراد سالمند را تغییر دهد. حضور در این فضاها بدون هیچ هزینه ای می تواند مانع افسردگی و ناامیدی افراد سالمند شود و عواطفی نظیر ترس، خشم و ناراحتی را کاهش دهد. ‎

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز تصریح کرد: ساخت بوستان سالمندی، با هدف ایجاد مکانی ویژه، برای گذران اوقات فراغت سالمندان، تکریم، هویت بخشی و افزایش رفاه و رضایت آنها به همت معاونت عمرانی موسسه خیریه کهریزک و تیم اجرایی آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز در فضایی به مساحت 1500 متر مربع، با کاشت 65 اصله درخت مثمر و 20 اصله درخت غیر مثمر در شهریور 1400 آغاز و در شهریور 1401  به اتمام رسید.

گفتنی است همزمان با پایان ساخت بوستان سالمندی با تلاش معاونت عمرانی موسسه، پروژه ساخت مخزن بنتی ذخیره آب هم به پایان رسید.

حمید قبادی دانا مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک نیز گفت: با توجه به افزایش تعداد سالمندان آسایشگاه در چند سال اخیر، مصرف آب مجموعه نیز افزایش پیدا کرد و منبع هوایی موجود که حدود 40 مترمربع ظرفیت ذخیره آب را داشت، جوابگوی نیاز مجموعه نبود . مشکل کمبود و قطعی آب در سال های اخیر، باعث بروز مشکلاتی از قبیل استحمام سالمندان، کمبود آب شرب آشامیدنی، شستشوی ظروف و البسه و ... شده بود. اما به لطف خدا با ساخت این مخزن به همت معاونت عمرانی موسسه خیریه کهریزک و تیم اجرایی آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز، هنگام قطع آب منطقه، آب مصرفی آسایشگاه تا چهار روز تامین است. بنده به نوبه خود از تمامی زحمات دست اندرکاران خدوم آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز که در تمامی مراحل یار و یاور همیشگی ما بوده اند، کمال تشکر را دارم.

لازم به ذکر است در کنار این دو پروژه عمرانی به منظور تامین برق آسایشگاه، دیزل ژنراتور برق هم به همت مدیریت شهرک صنعتی بهارستان راه اندازی شد.

گفتنی است که در حال حاضر بیش از 650 سالمند، معلول جسمی حرکتی، بیمار ام اس و کودکان معلول ذهنی و اتیسم در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز به صورت شبانه روزی مراقبت و نگهداری می شوند.