88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

کلینیک شناخت و حافظه و مرکز مراقبت تسکینی سالمندان زن در ساختمان رز آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: کلینیک شناخت و حافظه و مرکز مراقبت تسکینی سالمندان زن در ساختمان رز مرکزجامع نگهداری شبانه روزی سالمندان زن با حضور اعضای هیئت مدیره،امناء، مدیر عامل موسسه کهریزک، مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز و جمعی از مدیران و مسئولین افتتاح گردید.

دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز در این باره گفت : زوال عقل یا دمانس در پزشکی و روانپزشکی، اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی و زوال عصبی پیشرونده بوده که با تغییر شخصیت و موقعیت شناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی، با اذعان به اینکه بیماری آلزایمر و سایر انواع دمانس، در همه کشورها، مساله عمده‌ای می‌باشد اعلام کرده است که " هیچ کس نباید نسبت به معضل افزایش شمار مبتلایان به دمانس به واسطه سالمند شدن جمعیت بی اعتنا باشد".

دکتر افشین وجدانی روشن اضافه کرد : مراقبت از افراد مبتلا به دمانس موجب فرسودگی شغلی و کاهش احساس رضایت در زندگی، برای مراقبین این افراد می شود. در این راستا کلینیک شناخت و حافظه با هدف بهبود وضعیت شناختی و ارتقای سطح سلامت روان بیماران بستری و ارائه خدمات درمانی و توانبخشی به بیماران سرپایی، به عنوان یکی از کلینیک‌های تخصصی درمانگاه دکتر نجف زاده، افتتاح شد.

گفتنی است همزمان با افتتاح کلینیک شناخت و حافظه، مرکز مراقبت تسکینی سالمندان زن در ساختمان رز افتتاح گردید. شایان ذکر است این مرکز با ارائه خدمات شبانه روزی، آموزشی و توانبخشی به سالمندان زن با هدف حفظ کرامت انسانی و احترام به سالمندان به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است بیش از 300 سالمند در حال حاضر در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز به صورت شبانه روزی زندگی می کنند  و همچنین آسایشگاه خیریه کهریزک البرز به بیش از 650 نفر سالمند، معلول جسمی حرکتی، بیمار ام اس، کودک معلول ذهنی و دارای اختلال اتیسم به صورت شبانه روزی خدمات آموزشی، مراقبتی و توانبخشی ارائه می دهد.