88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

دانشجویان ارشد رشته مشاوره توانبخشی دانشگاه آزاد اسلامی علوم تحقیقات تهران از آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک: دانشجویان ارشد رشته مشاوره توانبخشی دانشگاه آزاد اسلامی علوم تحقیقات تهران با هدف پژوهش، ارتباط گیری عملی با سالمندان و بررسی زندگی سالمندی از مراکز آسایشگاه (لاله، رز، یاس و نیلوفر ) بازدید کردند.

در این بازدید دانشجویان ارشد رشته مشاوره توانبخشی به همراه دکتر آناهیتا خدابخشی کولایی دانشیار گروه روان شناسی دانشگاه  از ساختمان لاله مرکز جامع نگهداری و توانبخشی سالمندان مرد، ساختمان رز مرکز نگهداری و توانبخشی سالمندان زن، ساختمان یاس مرکز مراقبت تسکینی سالمندان زن و ساختمان نیلوفر مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی کودکان معلول ذهنی و اتیسم  بازدید کردند و از نزدیک با نحوه ارائه خدماتی چون فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، تغذیه، روانشناسی،ورزش،هنر و ... که به صورت شبانه روزی، روزانه و مراقبت در منزل به مددجویان ارائه می شود، آشنا شدند.

دکتر آناهیتا خدابخشی کولایی دانشیار گروه روان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی علوم تحقیقات تهران در این باره گفت: با توجه به واحد درسی تحت عنوان، توانبخشی  سالمندی و اهمیت آشنایی دانشجویان ارشد رشته مشاوره توانبخشی با شرایط نگهداری و مراقبت از سالمندان در محیط آسایشگاهی، تصمیم بر آن شد که بازدیدی از آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز صورت پذیرد.

دکتر آناهیتا خدابخشی کولایی تصریح کرد: یکی از مؤثرترین روش‌های بهبود کیفیت در مراکز پرستاری به ویژه خانه‌های سالمندان، استفاده از استانداردهاست . طی بازدیدی که از آسایشگاه خیریه کهریزک البرز صورت پذیرفت، می توان به جرات گفت که این آسایشگاه با توجه به خدمات ارزنده ای چون مراقبت، نگهداری و توانبخشی سالمندان به صورت شبانه روزی ، روزانه و مراقبت در منزل و تاسیس کلینیک هایی تخصصی با همکاری پزشکان متخصص که امکان ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در این مرکز فراهم کرده است، از معدود آسایشگاه هایی که بسیار به استانداردهای جهانی نزدیک می باشد و بنده به نوبه خود از دست اندرکاران این مجموعه کمال تشکر را دارم.

گفتنی است در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز بیش از 750 نفر سالمند ، معلولان جسمی حرکتی، بیماران ام اس و کودکان دچار معلولیت ذهنی و اتیسم به صورت شبانه روزی در حال زندگی کردن هستند و آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز خدمات توانبخشی ، نگهداری و مراقبتی به این عزیزان را به صورت شبانه روزی ارائه می دهد.