88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

دانشجویان رشته ارشد پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران از مراکز نگهداری و مراقبت سالمندان آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: دانشجویان رشته ارشد پرستاری سالمندی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور احمدی مدیر پرستاری آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز از مراکز نگهداری و مراقبت سالمندان آسایشگاه (لاله، رز، یاس و گلها ) بازدید کردند.

در این بازدید دانشجویان رشته پرستاری به همراه راضیه سادات حسینی عضو هئیت علمی و استاد یار دانشگاه علوم پزشکی ایران و احمدی مدیر پرستاری آسایشگاه از سوئیت های سالمندی گلها، ساختمان لاله مرکز جامع نگهداری و توانبخشی سالمندان مرد، ساختمان رز مرکز نگهداری و توانبخشی سالمندان زن و ساختمان یاس مرکز مراقبت تسکینی سالمندان زن  دیدن کردند و از نزدیک با نحوه ارائه خدماتی چون فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، تغذیه، روانشناسی،ورزش،هنر و ... که به صورت شبانه روزی، روزانه و مراقبت در منزل به سالمندان ارائه می شود، آشنا شدند.

راضیه سادات حسینی عضو هئیت علمی و استاد یار دانشگاه علوم پزشکی ایران در این باره گفت: با توجه به واحد درسی تحت عنوان، سیستم ها و ساختارهای سالمندی و اهمیت آشنایی دانشجویان رشته پرستاری سالمندی با شرایط نگهداری و مراقبت از سالمندان در محیط آسایشگاهی،تصمیم بر آن شد که بازدیدی از آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز صورت پذیرد.

عضو هئیت علمی و استاد یار دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: یکی از مؤثرترین روش‌های بهبود کیفیت در مراکز پرستاری به ویژه خانه‌های سالمندان، استفاده از استانداردهاست . طی بازدیدی که از آسایشگاه خیریه کهریزک البرز صورت پذیرفت، می توان به جرات گفت که این آسایشگاه با توجه به خدمات ارزنده ای چون مراقبت، نگهداری و توانبخشی سالمندان به صورت شبانه روزی ، روزانه و مراقبت در منزل و تاسیس کلینیک هایی تخصصی با همکاری پزشکان متخصص که امکان ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در این مرکز فراهم کرده است، از معدود آسایشگاه هایی که بسیار به استانداردهای جهانی نزدیک می باشد و بنده به نوبه خود از دست اندرکاران این مجموعه کمال تشکر را دارم.

گفتنی است که در حال حاضر بیش از 650 سالمند، معلول جسمی حرکتی،بیمار ام اس و کودکان معلول ذهنی و اتیسم به صورت شبانه روزی مراقبت و نگهداری می شوند.