88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

برگزاری کارگاه آموزشی ارتقای سبک زندگی سالم در دوران سالمندی در ساختمان لاله آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: به مناسبت هفته سالمند کارگاه آموزشی ارتقای سبک زندگی سالم در دوران سالمندی در ساختمان لاله مرکز جامع نگهداری شبانه روزی سالمندان مرد آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار گردید.

ماندانا صالحی مدیر مرکز جامع توانبخشی سالمندان لاله در این باره گفت: از بیماری های شایع در گروه سنی سالمندان، می توان به اختلالات شناختی، پرفشاری خون، دیابت، اختلالات گوارشی مانند یبوست، مشکلات عضلانی اسکلتی مثل آرتروز، پوکی استخوان، مشکلات حفره دهان و دندان و مشکلات تغذیه ای، افسردگی و اضطراب و بی اختیاری ادرار اشاره کرد.

مدیر مرکز جامع توانبخشی سالمندان لاله تصریح کرد: داشتن سبک زندگی مناسب در دوره قبل از سالمندی، می تواند فرد را با سلامت و توانمندی وارد دوره سالمندی کند. بنابراین انجام غربالگری و آزمایش های دوره ای و داشتن فعالیت بدنی منظم و تغذیه سالم و کنترل شرایط اضطراب زای محیطی، همگی در داشتن زندگی سالم نقشی بسیار موثر دارند و این کارگاه آموزشی با هدف ارتقا و آموزش سبک زندگی سالم در دوران سالمندی برگزار شده است.

ماندانا صالحی اضافه کرد: حضور فعال کارشناس گفتار درمان و کارشناس کاردرمان در آموزش گروهی با سالمندان با موضوع سالمندی و اختلالات همراه اعم از شناختی – جسمانی – گفتاری و همچنین اختلالات بلع همراه با جلسه پرسش و پاسخ برای رفع ابهامات و سوالات سالمندان از دیگر بخش های این کارگاه آموزشی بوده است.

گفتنی است این مرکز در حال حاضر با ظرفیت 160 مددجوی مرد در حال ارائه خدمات شبانه روزی و توانبخشی به سالمندان می باشد. از دیگر خدمات این مرکز می توان به ارائه خدمات توانبخشی به سالمندان زن و مردی که به صورت روزانه به ساختمان لاله مراجعه می کنند، اشاره کرد.