88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

کلاس آموزشی با عنوان آلزایمر ویژه  پزشکان، روانشناسان، پرستاران و بهیاران آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز  بیماری آلزایمر یک اختلال ذهنی برگشت ‌ناپذیر و پیشرونده است که به کندی حافظه منجر میشود ، به همین منظور و برای آشنایی بیشتر پزشکان، روانشناسان، پرستاران و بهیاران ، کلاس آموزشی با عنوان بیماری آلزایمر در سالن آمفی تئاتر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی برگزار شد.

دکتر کریمی متخصص مغز و اعصاب و مدرس این کلاس آموزشی  با بیان علائم و دلایل بروز مشکل آلزایمر، سن بروز این بیماری و نحوۀ پیشگیری از آن گفت: آلزایمر بیماری است که هیچ درمان تایید شده‌ای برای آن وجود ندارد اما نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که مدیریت سبک زندگی می‌تواند مانع ابتلا به این بیماری شود.

وی اضافه کرد : اصول مراقبت از بیمار مبتلا به آلزایمر عبارت است از: اصل حفظ ایمنی، اصل حفظ استقلال، اصل احترام و حفظ عزت نفس، اصل تمرکز زدایی و انحراف توجه و ...

او در ادامه اذعان داشت: انجام فعالیت های ورزشی، بازی های فکری،کاهش فشار خون، مطالعه کتاب و تغذیه مناسب از جمله مواردی هستند که در پیشگیری از بروز بیماری آلزایمر در سالمندان نقش مهمی دارد.

به گفته دکتر کریمی فراموشی‌های خفیف در سالمندان معمولا ارتباطی با آلزایمر ندارد و بخشی از روند طبیعی افزایش سن به شمار می آید.