88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

جشنواره غذای سالانه در ساختمان لاله مرکز جامع توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان مرد در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: مراسم جشنواره غذا در ساختمان لاله مرکز جامع توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان مرد با حضور مدیران و مسئولین سایر مراکز برگزار شد.

ماندانا صالحی مدیر مرکز جامع توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان مرد در حاشیه این جشنواره غذا گفت : یکی از پیامدهای دوران کرونا در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز رعایت بهداشت فردی و فاصله اجتماعی در جهت سلامت توانخواهان بود که موجب شد بسیاری از برنامه ها و مراسم های گروهی به تعویق بیفتد یا به صورت مختصر صورت گیرد . یکی از این برنامه ها جشنواره غذای سالانه است.

مدیر مرکز جامع توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان مرد اضافه کرد : نحوه اجرای برنامه به این شکل است که سالمندان زن که در روزهای فرد جهت استفاده از خدمات توانبخشی به صورت روزانه در این مرکز حاضر می شوند، پس از جلسه با مسئولین مرکز چندین نوع غذا را انتخاب و تهیه کرده و برای شرکت در مراسم آماده شدند که در این میان می توان مشارکت گروهی و تجربیات ارزشمند سالمندان را نیز شاهد بود.

ماندانا صالحی افزود: نکته جالب در برگزاری مراسم این است که شرکت کنندگان از اقوام مختلف ایرانی اعم از کرد، لر، بلوچ،ترک، گیلکی و ... بوده و با شرکت در این جشنواره غذایی مخصوص دیار و فرهنگ خود یا غذایی ایرانی و اصیل طبخ کرده و ارائه دادند. در روز مراسم تمامی غذاها بر روی میزهایی به صورت تزئین شده قرارداده شد و حاضرین در مراسم اعم از دکتر افشین وجدانی مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک البرز، کارکنان مرکز و سالمندان دیگر به ترتیب نوبت به چشیدن طعم غذاهای حاضر پرداخته و امتیازاتی به غذاها براساس رای گیری و با در نظر گرفتن مزه و شکل غذا داده شد که در نهایت به سه غذای برتر که بالاترین رای حاضرین را کسب کرد بودند جوایزی اهدا شد. لازم به ذکر است که این مراسم در کنار تمام زیبایی هایش جنبه سرگرمی نیز داشته و موجبات شادکامی حاضرین، شرکت کنندگان و همینطور آشنایی با آداب و رسوم و ذائقه غذایی سایر شهرها را نیز فراهم کرد.

گفتنی است که در حال حاضر بیش از 150 سالمند مرد به صورت شبانه روزی در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز نگهداری می شوند و از خدمات مراقبتی، توانبخشی و آموزشی استفاده می کنند.