88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

جشن تولد فصلی در سوئیت های سالمندی خانه گلها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز جشن تولد فصلی در سوئیت های سالمندی خانه گلها مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی سالمندان خیر با همراهی گروه موسیقی و با حضور جمعی از ساکنین و پرسنل خانه گلها برگزار شد.

شبنم دانایی مدیر مرکز جامع نگهداری و توانبخشی شبانه روزی سوئیت های سالمندی گلها در این باره گفت: در دوره سالمندی شخص ممکن است به دلیل محدودیت های مربوط به تغییرات پیری برای برآورده کردن نیازهای روانی به حضور در کنار دیگران نیاز داشته باشد. در این راستا رعایت یکسری اصول و برقراری ارتباط با دیگران می تواند بسیاری از مشکلات را به تعویق انداخته و سلامت روانی سالمندان را حفظ نماید. حضور در جشن ها و مراسم های گروهی می تواند تا حد زیادی در کاهش استرس های این دوران و پاسخ به نیازهای روانی سالمندان بسیار موثر باشد.

مدیر مرکز جامع نگهداری و توانبخشی شبانه روزی سوئیت های سالمندی گلها تصریح کرد: شادی و نشاط موهبت الهی است که موجب غلبه بر ناکامی ها و ایجاد انگیزه برای انجام فعالیت های روزمره در افراد به ویژه سالمندان است. افزایش احساس شادی در سالمندان یکی از مهم ترین مسائلی است که در بهبود کیفیت زندگی سالمند تاثیر بسزایی می گذارد. در این راستا جشن تولد فصلی با هدف بالا بردن سطح بهداشت روان، کیفیت زندگی سالمندان و ایجاد حس با ارزشمند بودن در آنان برگزار شد.

لازم به ذکر است، جشن های تولد به صورت فصلی وهر سه ماه یک بار در خانه گلها برگزار می شود. علاوه بر جشن تولد، اردوهای یک روزه و چند روزه و جشن متفاوت برای مناسبت های خاص مانند یلدا، عید نوروز و... برگزار می گردد. بیش از 35 نفر سالمند خیر در این سوئیت های سالمندی زندگی می کنند. سالمندان مقیم در سوئیت های سالمندی خانه گلها از تمامی خدمات پزشکی،پرستاری و مراقبتی به صورت 24 ساعته بهره مند هستند و خدمات توانبخشی مانند فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، تغذیه، روانشناسی،ورزش،هنر و ...برای رفاه حال سالمندان عزیز ارائه می شود.