88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

 

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز: جشن آغاز بهار ۱۴۰۱ در حضور جمعی از توانخواهان ، مدیران و مسئولان آسایشگاه با اجرای برنامه های شاد و بانشاط برگزار شد.


بعد از دوسال و با کاهش محدودیت ها جشن سال نو با حضور هنرمندان و نیکوکار در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد
بعد از شیوع بیماری همه‌گیر کووید- ۱۹ این اولین سالی است که مراسم سال نو با کاهش محدودیت‌ها به صورت دسته‌جمعی انجام می‌شود نوروز بهترین رویداد فرهنگ ایرانی حتی برای غیرایرانی‌هاست.
نوروز یکی از کهن ترین جشن های به جای مانده از دوران باستان است که از آن زمان تا کنون اقوام مختلف ایرانی همه ساله با نو شدن سال ،نوروز را جشن می گیرند.
در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز هم طبق روال سال های قبل کرونا با همکاری هنرمندان و نیکوکاران جشن باشکوهی برگزار شد و لحظات زیبایی برای مددجویان آسایشگاه رقم خورد.
از ساعت های ابتدایی 29اسفند با هماهنگی واحد روابط عمومی و مدیران مراکز نگهداری و توانبخشی آسایشگاه حضور گروه های موسیقی سنتی و ساز و دهل حال و هوای آسایشگاه را بهاری کرد.
علیرضا چاواری مدیر روابط عمومی اسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز در ارتباط با جشن نوروز در آسایشگاه کهریزک البرز گفت:افتخاری نصیب مجموعه کهریزک شد تا دوباره به مناسبت این روز و لحظه تاریخی که برای ما ایرانی ها یک جشن بین الملی بشمار می رود در کنار این مددجویان سال جدید را آغاز کنیم
وی افزود: تمام تدارکات لازم صورت گرفت تا این جشن باشکوه برگزار شود و برای مددجویان خاطره انگیز باشد .
جشن آغاز سال 1401 با حضور هنرمندان و اجرای موسیقی و همچنین نورافشانی و نواختن صدای ساز دهل در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد .
کاروان شادی و هنرمندان تئاتر البرز هم با نمایش حاجی فیروز ،ننه سرما و عمو نوروز گرمی این جشن را دوچندان کردند.
کودکان معلول ذهنی و اتیسم،معلولین ضایعه نخاعی و سالمندان که در واقع میهمانان ویژه جشن نوروز به شمار می آمدند هم با پوشیدن لباس های نو به استقبال بهار 1401 رفتند.
گفتنی است ایرانیان نوروز را آغازگر رستاخیز طبیعت، گاه رویش و زایش باغ و بوستان می‌دانند و بر این باور هستند که در نوروز، همزمان با طبیعت، باید روزگار نو و جدیدی را با روان و نگرش نو، در تن‌پوش تازه ای آغاز کنند
این جشن از صبح روز 29 اسفند آغاز و با ورود به سال جدید تا ساعت 10 ادامه داشت.