88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

تفریح همراه با آموزش پنهان با هدف سلامت روح و جسم سالمندان درآسایشگاه خیریه کهریزک البرز  اجرائی شد .

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز  ؛ با هدف آموزش پنهان توسط کارشناس هنری، ورزشی و روانشناس مرکز جامع توانبخشی سالمندان لاله،  محفل سالمندی (چایخانه) برای سالمندان، آغاز بکار کرد.

هدف از برگزاری این نوع آموزش، حضور سالمندان در کنار یکدیگر است. زیرا در برخی موارد سالمندان از حضور درکلاسهای آموزشی سر باز می زنند.  اما بر طبق سنت، چای خوردن و دورهمی برای سالمندان جذابیت خاص خود را دارد و می توان با این بهانه، برخی آموزش های پنهان مانند روانشناسی، قصه گویی ، شعر خوانی ، ورزش ، پرده خوانی ، شاهنامه خوانی را برای این عزیزان ایجاد نمود. نکته ی حائز اهمیت، استقبال و حضور سالمندان بخش روزانه و شبانه روزی در این چایخانه  است که قطعا در طولانی مدت، با اجرای برنامه های شاد رفاه جسمی بهتری را در سالمندان شاهد خواهیم بود .

همچنین غذاهای گرم ویژه صبحانه، هفته ای سه نوبت طبخ می شود تا اهمیت به رژیم غذایی سالم نیز دربرنامه غذایی سالمندان گنجانده شود .

دورهمی سالمندان به بهانه های مختلف علاوه برسرگرمی و پر کردن اوقات فراغت حس امید و نشاط را در آنان زنده می کند و از انزوای آنان به دلیل حضور در جمع همسالان جلوگیری می نماید .

در ایام کرونا با توجه به عدم برگزاری جشن ها و بازدید ها در آسایشگاه خیریه کهریزک ، تلاش  برآن است که با ایجاد برنامه های شاد و مفرح ، همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی، فضای سالم و صمیمی  برای توانخواهان و سالمندان  فراهم شود .