88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

آیین گرامیداشت شب یلدا در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: آیین شب خاطره انگیز یلدا با حضور گرم، ارزشمند و صمیمی سالمندان، معلولین وکودکان مراکز پنج گانه آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز و مدیران و مسئولین آسایشگاه با تفالی بر دیوان حضرت حافظ و صرف هندوانه سرخ و شیرین یلدا برگزار شد.

دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ضمن تبریک این شب زیبا در حاشیه این جشن به یاد ماندنی گفت :شب یلدا یا بلندترین شب سال یکی از زیباترین شب ها در میان ایرانیان است، در این شب افراد خانواده با گرد هم آمدن کنار یکدیگر، شب زنده داری و خوردن هندوانه، آجیل و بسیاری خوراکی های دیگر اقدام به حافظ خوانی و برگزاری شب شعر می کنند . مهمترین هدف آیین شب چله دور هم بودن است  .

 مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک تصریح کرد: ایرانیان باستان با این باور كه فردای شب چله با دمیدن خورشید، روز‌ها بلند‌تر می ‌شوند و تابش نور ایزدی فزونی می‌ یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می‌ خواندند و برای آن جشن بزرگی برپا می‌ كردند و جالب است بدانید که به استناد تاریخ، شب یلدا در آیین میترائیسم، مصادف با میلاد پیام آور صلح و دوستی حضرت مسیح(ع) بوده است.

جشن شب یلدا به همت نیکوکاران و خیرین و هنرمندان البرزی برای سالمندان معلولین و کودکان در مراکز پنج گانه آسایشگاه با برنامه های متنوع برگزار شد . برنامه هایی چون: پخت آش، پخت لبو و بسته پذیرایی، در سالن غذاخوری آسایشگاه (ویژه سالمندان مراکز لاله، رز و گلها) ، ساختمان یاس مرکز جامع نگهداری و توانبخشی معلولین جسمی حرکتی و بیماران ام اس و ساختمان نیلوفر مرکز جامع نگهداری وتوانبخشی کودکان معلول ذهنی و اتیسم با اجرای نمایش، تفالی بر دیوان حضرت حافظ، مسابقه ، موسیقی گروهی ، دف نوازی و پایکوبی و رقص و آواز .

 گفتنی است :  این جشن آیینی با گرفتن عکسهای یادگاری در کنار سفره یلدا که چیدمان زیبای آن با میوه ها و تنقلات مخصوص ، حاکی از سنت یلداست به پایان رسید