88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

حضور  درکارگاههای هنری از اهم فعالیت های مددجویان  آسایشگاه خیریه کهریزک می باشد .

 به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز ؛ در هفته جهانی صنایع دستی اهمیت به گسترش کارگاه هنری و تنوع آنها به منظور آموزش هنرهای تجسمی درروز جهانی صنایع دستی از اهم  دستورالعملهای  آسایشگاه خیریه کهریزک می باشد .

در آسایشگاه خیریه کهریزک با ایجاد کارگاههای هنری مددجویان می توانند براساس سلائق خود در رشته های قالی بافی ، معرق کاری ، نقاشی و قلم زنی ، فیروزه کوبی ، صندوقچه های چوبی و سایر هنرهای تجسمی اوقات فراغت خود را همراه با آموزش سپری کنند .

این مرکز دوازده کلاس آموزشی را در بخشهای مختلف به خود اختصاص داده است که روزانه مددجویان با توجه به سلیقه و استعداد خود در آن شرکت می کنند و مربیان آموزشی با توجه به مهارت و تخصص خود آموزش این هنرهای زیبا را عهده دارهستند .

کارگاههای هنری در ساختمانهای نیلوفر،  لاله ، رز ، یاس و خانه گلها شرایط آموزش  طیف وسیعی از کودکان معلول ، اتیسم  بیماران ام اس و ضایعه نخاعی و  همچنین  سالمندان زن و مرد را فراهم نموده است .

در کلاسهای آموزشی توانخواهان بیشماری علاوه بر پرکردن اوقات فراغت می توانند با فروش کالاهای دستی درآمد کسب نمایند .حضور مددجویان در کارگاههای هنری با اهداف یکپارچه و منسجم مربیان آموزشی که همان بهره گیری از ذوق و استعداد هنری  توانخواهان می باشد توانسته بر ابعاد مختلف زندگی آنان تاثیر گزار باشد .

گفتنی است : ایجاد کارگاههای هنری در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز  ، علاوه بر مددجویان شبانه روزی متقاضیان مراکز  روزانه را نیز در خود جای داده و مددجویان  بیشماری از خدمات بی نظیر  آموزش گلیم بافی ، تابلوفرش ، معرق یا منبت کاری ، نقاشی و ساخت زیورآلات تزئینی بهره مند می شوند .