88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

پیشگیری و درمان نوین انواع زخم از طریق ارائه راهکارهای نوین در کلینیک زخم آسایشگاه خیریه کهریزک البرز صورت می پذیرد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: با توجه به اینکه شیوع زخم بستر و انواع زخم‌های دیگر در دوران سالمندی امری طبیعی است، کلینیک زخم ساختمان یاس مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی معلولان در این راستا خدماتی را به سالمندان و معلولان جسمی حرکتی و بیماران ام اس مراکز چهار گانه آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز ارائه می کند.

طاهره جهانگرد مدیر مرکز جامع یاس دراین باره گفت: افرادی که بنا به شرایط خاص پزشکی مانند پارگی پوستی ( بنا به دلایل مختلفی مانند : تصادف و جراحی و ... ) یا سایر علل مانند خون رسانی ضعیف به ناحیه زخم ( زخم های فشاری مانند زخم بستر ) ، از زخم هایی رنج می برند که روند بهبود و درمان آهسته ای دارند، بایستی بدانند که تنها نیستند. این زخم ها به درمان های خانگی مانند مصرف دارو، واکنشی نشان نمی دهند ( مانند درمان زخم پای دیابتی ) و به همین خاطر، درمان های ویژه ای نیاز می باشد.

مدیر مرکز جامع یاس اضافه کرد: کلینیک زخم، این امکان را برای بیماران فراهم می کند تا با درمان سریع و موفق زخم، به زندگی عادی خود بازگردند.

جهانگرد تصریح کرد: در صورتی که زخم جزئی باشد، درمان های خانگی به تنهایی کافی می باشد.حتی در چنین مواردی، آموزش های لازم در اختیار بیماران قرار داده می شود، اقداماتی مانند: نحوه صحیح شست و شوی زخم، نحوه صحیح پانسمان کردن و زمان مناسب تعویض، رژیم غذایی سالم و متعادل و کنترل سطح قندخون در افراد مبتلا به دیابت.

سارا طاهریان پرستار و کارشناس زخم آسایشگاه خیریه کهریزک البرز نیز در این باره گفت: کلینیک زخم آسایشگاه خیریه کهریزک البرز با حضور کادری مجرب و متخصص و با در اختیار داشتن امکانات درمانی و بازتوانی، خدماتی چون درمان زخم های فشاری و زخم بستر، درمان زخم های پای دیابت، زخم های جراحی (درمان زخم های پای دیابتی بعد از آمپوتاسیون)، درمان زخم های ناشی از تصادف و تروما و درمان زخم های سوختگی را ارائه می دهد.