88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

در آخرین روز از فصل خوش رنگ پاییز توانخواهان آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز با برگزاری جشن یلدا به استقبال زمستان رفتند.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: به مناسبت طولانی ترین شب سال، جُنگ شادی در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز  با حضور کودکان ،معلولان و سالمندان  برگزار شد.

یلدا آخرین شب پاییز،سنتی دیرینه و آیین کهن مردم ایران است ،ایرانیان قرن هاست که با برگزاری جشن، این شب را گرامی میدارند عده ای یلدا را فرصتی برای تمرین مهربانی و شاد کردن دل های دیگران می دانند و امروز با تلاش مجموعه کهریزک این شادی در بین مددجوهای آسایشگاه تقسیم شد.

دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز در این مراسم گفت: همواره ما ایرانی ها از چندین هزار سال قبل به دنبال شادی و جشن بودیم و هر ماه را به جشن می نشستیم و این برایمان افتخاری است.

وی افزود: جشن های ایرانیان نشات گرفته از اتفاق‌ها و رویدادهای طبیعت است و زیبایی جشن ها در این است که همواره به جشن می نشینند .

بگفته دکتر افشین وجدانی روشن، فرمان جشن ها رو طبیعت صادر می کرده و ایرانیان به طلوع و غروب خورشید، آغاز بهار و انتهای پاییز، همیشه بدون استثنا توجه خاصی داشتند و این جای افتخار است که ما هنوز به مناسبات زیبای گذشته خود عمل می کنیم.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک البرز با اظهار امیدواری برای کهریزکی ها گفت:امیدوارم همیشه شادی میزبان خانواده کهریزک و ملت ایران باشد تا به استقبال  روزهای خوب آینده برویم.

اجرای موسیقی زنده توسط سالمندان ،حافظ خوانی و پخت آش ، اهدای هدایا بین مددجویان از برنامه های این مراسم شاد بود.