88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

هفدهمین جلسه آموزشی،درمانی کودکان اتیسم کهریزک با سگ های آموزش دیده در مدرسه سگ های سرویس دهنده در شهریار برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک،  هنوز هیچ درمان قطعی برای اتیسم وجود ندارد اما درمانهای بسیاری وجود دارد که می تواند در کاهش علائم اتیسم تاثیر گذار باشد. برخی از این درمانها بسیار گرانند، برخی خطرناکند، برخی کم اثر اند، برخی هنوز ازمایش خود را پس نداده اند، برخی هنوز در حال آزمایش اند و برخی در ایران حتی به اشتباه مورد استفاده قرار می گیرند .اما یکی از این درمانها پت تراپی یا درمان با حیوانات یا حیوان درمانی است که کم هزینه، کم خطر ،لذت بخش و در اکثر موارد توسط متخصصین مورد پیشنهاد است.

از سال 98 و با هکاری گروه اموزشی SK9 ،برای کاهش علائم بیماری اتیسم در کودکان اتیسم آسایشگاه کهریزک البرز ، جلسات آموزشی با عنوان پت درمانی  همراه با سگ های سرویس دهنده در مرکز آموزش و توانبخشی روزانه کودکان اتیسم  برگزار شده است .نتایج این  جلسات نشان می دهد که کودکان اتیسم درحضور حیوانات رفتار های اجتماعی بیشتری مانند صحبت کردن، نگاه کردن به صورتها ،ارتباط چشمی و برقراری تماس بدنی از خود نشان می دادند و رفتار هایی مانند خنده و لبخند را بیشتر از خود نشان می داند که پیش از این در آنها کمتر دیده می شد.

در ادامه این جلسات آموزشی اینبار جلسه هفدهم کودکان اتیسم کهریزک با هماهنگی های صورت گرفته در مدرسه سگ های سرویس دهنده گروه SK9 برگزار شد.

گرجی سرپرست مرکز آموزش و توانبخشی روزانه کودکان اتیسم در گفتگو با خبرنگار کهریزک گفت: حیوان درمانی برای درمان تعاملات اجتماعی در ارتباط با همتایان غیر اتیسم کودکان مبتلا به طیف اتیسم مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از برگزاری این جلسه در مدرسه سگ های سرویس دهنده تقویت مهارت اجتماعی و برقراری ارتباط با حیوانات در خارج از فضای آموزشی آسایشگاه است .

در پایان این جلسه آموزشی با همکاری واحد روابط عمومی آسایشگاه هدایایی از طرف کودکان اتیسم به تیم SK9  تقدیم شد.