88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

بیش از ۴۹۰ نفر از معلولین و سالمندان فعال در کارگاه های هنری، سرای فرهنگی، ورزش و سایر واحد‌های تابعه آسایشگاه خیریه کهریزک مورد تجلیل مدیران و مسئولان این مجموعه خیریه قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک تهران ؛ با اجرای انواع برنامه های شاد هنری و در پایان یک سال فعالیت سالمندان و معلولین در حوزه های مختلف، تجلیل از این گرامیان در دستور کار مدیران و مسئولان آسایشگاه خیریه کهریزک قرار گرفت.
پرداخت پاداش و هدایای پایان سال، تقدیر ویژه از ۳۴ نفر از معلولین و سالمندانی که به عنوان نمونه معرفی شده اند و ارائه گزارشی جامع از فعالیت های انجام شده در سال ۱۴۰۱ به دست پرتوان هنرمندان کهریزک، از دیگر برنامه‌های این گردهمایی بزرگ بود.
دکتر فریبرز بختیاری معاون توانبخشی آسایشگاه٬ تولید ۲۰۰ نوع محصول هنری در کارگاه های توانبخشی را کاری ارزنده و درخور تحسین دانست و گفت : در بررسی های انجام شده، آن دسته از کارگاه هایی که خروجی مناسبی نداشتند، تغییر کاربری یافتند تا علاوه بر تأمین نیازهای مجموعه، در غرفه های مختلف به عرضه عموم درآیند.
وی افزود : در زمینه تحصیل معلولین از مقطع ابتدایی تا دبیرستان توفیقات خوبی کسب کردیم و تعداد فارغ‌التحصیلان دبیرستان و ورودی های دانشگاه در سال جاری به دو برابر رسید که بسیار قابل توجه است.
دکتر بختیاری هنرآموزی و فعالیت های ورزشی معلولین و سالمندان را مورد اشاره قرار داد و گفت : این نوع فعالیت ها مدت مدیدی است که از حالت سرگرمی خارج و به سمت تخصصی شدن پیش می رود که امیدواریم نتایج حاصل از اقدامات زیربنایی به زودی نمایان شود.
فریبرز بختیاری پشتیبانی مدیریت از توانبخشی را مورد ستایش قرار داد و گفت : کار از محدودیت های مختلف خارج و با استخدام نیروی انسانی ماهر و عقد قرارداد با بیمه ها، خدماتی چون گفتار درمانی، کار درمانی و فیزیوتراپی در حال تکمیل و فراگیر شدن است.
دکتر بختیاری تشکیل شوراهای ورزش و توانبخشی به ریاست دکتر نحوی نژاد را به فال نیک گرفت و اذعان داشت : اطمینان داریم بر اساس نیاز، علاقه و استعداد های درخشان می توانیم پنل توانبخشی داشته باشیم، چرا که آسایشگاه خیریه کهریزک با توانبخشی معلولین و سالمندان به شهرت رسیده و الگویی بی نظیر در کشور برای سایر مراکز مشابه است.
بیش از ۴۹۰ تن از معلولین و سالمندان با فعالیت در حوزه های مختلفی همچون کارگاه های هنری، سرای فرهنگی، تحصیل در مدرسه و دانشگاه، ورزش های همگانی و قهرمانی و سایر واحد‌های تابعه آسایشگاه خیریه کهریزک از استعداد و توانایی های خود به نحو مطلوبی بهره می برند.