88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

در راستای تامین تشک مواج و پوشینه و پوشک بزرگسالان و کودکان؛
پویش " آسوده باش" آغاز شد
" آسوده باش" پویشی است که نیکوکاران با مشارکت در آن می توانند در تهیه 200 عدد تشک مواج و یک ماه مصرف پوشینه و پوشک، موسسه خیریه کهریزک را یاری کنند.
به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، محمد علی احمدی تنکابنی مدیر روابط عمومی این مرکز گفت: در حال حاضر نزدیک به 3 هزار سالمند و فرد دارای معلولیت تحت پوشش موسسه کهریزک قرار دارند که برای 60 درصد آنها به پوشینه نیاز است.


وی با بیان اینکه علاوه بر سالمندان و بزرگسالان دارای معلولیت، کهریزک در حوزه کودکان نیز نیازمند پوشک است، توضیح داد: ما در مرکز البرز از 200 کودک دارای معلولیت‌های مختلف ذهنی و جسمی- حرکتی نگهداری می‌کنیم که نیاز به پوشک برای این گروه بیشتر است. کودکان حساس‌تر هستند و روزانه برای هر کودک به طور میانگین 5 تا 6 پوشک استفاده می‌کنیم که البته با توجه به شرایط خاص هر کودک ممکن است این میزان تغییر کند.
احمدی تنکابنی خاطر نشان کرد: معلولین و سالمندانی که تحرک کمتری دارند، نیاز دارند تا از تشک‌های مواج استفاده کنند تا دچار زخم بستر نشوند. تشک‌های فعلی فرسوده شده‌اند و تامین تشک‌های نو، یکی از نیازهای ضروری موسسه خیریه کهریزک به حساب می‌آید.
وی یادآور شد: موسسه خیریه کهریزک در هر ماه مبلغی معادل 300 میلیون تومان، برای تامین پوشینه و پوشک هزینه می‌کند. هزینه تامین 200 عدد تشک مواج نیز در حدود 100 میلیون تومان می‌شود که هدف این کمپین، تامین مبلغ 400 میلیون تومان برای خرید این اقلام است. طبیعتا ایجاد شرایط آسوده زندگی برای بیش از 3 هزار نفر سالمند، معلول، بیمار ام‌اس، کودک معلول ذهنی و کودک اختلال اتیسم، کار دشواری است که تنها با حمایت نیکوکاران امکانپذیر است.
احمدی تنکابنی اضافه کرد: افرادی که قصد شرکت در کمپین "آسوده باش" را دارند می‌توانند به صورت آنلاین از طریق وب سایت این موسسه به آدرس www.kahrizakcharity.com و یا مراجعه به دفاتر موسسه خیریه کهریزک در سطح شهر، کمک‌های نقدی یا غیر نقدی خود را اهدا نمایند.
وی در پایان با قدردانی از حمایت‌های همیشگی نیکوکاران، یادآور شد که آسایشگاه خیریه کهریزک بنیادی غیردولتی، غیرانتفاعی و مردمی است که از 49 سال پیش، فعالیت خود را درخدمت رسانی به همنوعان نیازمند آغاز کرده و در طول این سال‌ها با حمایت ویژه خیرین و نیک اندیشان، اداره شده است.