88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

مدیر روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک گفت: «از شنبه گذشته که خبر شیوع ویروس کرونا در برخی از شهرها اعلام شد، با تشکیل کمیته‌ای متشکل از مسئولان و معاونان سلامت، روابط‌عمومی و... تمام تمهیدات لازم را برای جلوگیری از ابتلای مددجویان به این ویروس انجام دادیم.»

  محمدعلی احمدی تنکابنی با بیان اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در بین مددجویان موسسه خیریه کهریزک دیده نشده است، افزود: «هم اکنون بیش از 3 هزار مددجو در این مرکز نگهداری می‌شوند که همه آنها یا سالمند هستند یا معلول. در بین آنها تعدادی هم ممکن است دچار نارسایی ریوی باشند، بنابراین تمهیدات مراقبتی در این مؤسسه باید بسیار جدی و چندبرابر سایر مراکز باشد؛ چرا که در صورت ابتلا یک نفر ممکن است سلامتی جمع زیادی به خطر بیفتد.»

او با بیان اینکه این تمهیدات را به همه بخش‌ها ابلاغ کرده‌ایم، گفت: «نخستین اقدام ما لغو تمام بازدیدها از مرکز بود. چه خیّران و چه اقوام مددجویان تا اطلاع بعدی اجازه ورود به مرکز را ندارند و این موضوع از طریق وبسایت مؤسسه و شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی شده است. بعضی از مردم هدایایی برای این عزیزان می‌آوردند و خودشان مستقیماً آنها را به دست مددجویان می‌دادند. از این پس هیچ هدیه مردمی به‌صورت مستقیم به مددجویان داده نخواهد شد. همه هدایا توسط همکاران ما دریافت و بعد از ضدعفونی شدن به دست مددجویان خواهد رسید.»

مدیر روابط‌عمومی مؤسسه خیریه کهریزک با بیان اینکه تا اطلاع بعدی هیچ‌گونه غذای طبخ شده از مردم و خیّران پذیرفته نمی‌شود، افزود: «ما وظیفه داریم این تمهیدات را به مردم و مراجعه‌کنندگان اطلاع‌رسانی کنیم. برای این منظور تعدادی از مددکاران ما در ورودی‌های مرکز و در کنار نیروهای حراست مردم و مراجعه‌کنندگان را توجیه می‌کنند.»

به گفته احمدی تنکابنی تا پایان ریشه‌کنی ویروس کرونا از کشور، هیچ مددجوی جدیدی در این مؤسسه پذیرفته نخواهد شد چرا که احتمال دارد این مددجویان ناقل ویروس باشند. احمدی با بیان اینکه تا اطلاع بعدی همه مرخصی‌های مددجویان هم لغو شده است افزود: «چنانچه به هر دلیل مددجویی اصرار به رفتن داشته باشد، تا آخر فروردین اجازه بازگشت نخواهد داشت.»

مسئولان مؤسسه خیریه کهریزک همه ساله در اسفندماه تعدادی جلسه با هدف تقدیر از خیّران و نیکوکاران برگزار می‌کردند که در این نشست‌ها جمعی از مددجویان هم حضور داشتند اما امسال همه این گردهمایی‌ها لغو شده است.

احمدی تنکابنی با بیان اینکه تا اطلاع بعدی هیچ‌گونه جابه‌جایی بین بخشی نخواهیم داشت. افزود: «در آسایشگاه کهریزک ساختمانی به نام شکوفه وجود دارد که مددجویان تازه پذیرش شده را ابتدا آنجا نگهداری می‌کنیم تا با محیط آسایشگاه خو بگیرند و سپس به بخش‌های دیگر منتقل می‌شوند، اما با توجه به اینکه این روزها پذیرش مددجوی جدید نداریم ساختمان شکوفه کاملاً تخلیه و آماده شده تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک آنها را به این ساختمان انتقال دهیم تا دور از سایر مددجویان قرنطینه شوند.»

به گفته احمدی تمام کارکنان موظف به استفاده از ماسک شده‌اند و همگی موظف هستند تا به‌صورت مضاعف با استفاده از الکل دست‌های خود را ضدعفونی کنند. پرنسل همچنین از این پس باید از ظروف شخصی خود استفاده کنند.

 احمدی تنکابنی در پایان با تأکید دوباره بر این نکته که تاکنون هیچ مورد مشکوکی در آسایشگاه کهریزک چه شعبه تهران و چه شعبه البرز مشاهده نشده است افزود: «در صورت وخیم‌تر شدن اوضاع، تمهیدات سخت گیرانه‌تری را اعمال خواهیم کرد.»