88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

شادابی، نشاط و امید به زندگی، ره‌آورد مسابقات دوستانه معلولین ورزشکار ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک با دیگر دوستان همنوع و ورزشکار خود در رشته بوچیا در سالن پوریای ولی بود.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیره کهریزک؛ 35 ورزشکار معلول و باانگیزه در یک دورهمی شاد ورزشی گرد هم آمدند تا علاوه بر برگزاری مسابقات دوستانه بوچیا، ساعاتی پرنشاط توأم با امید به زندگی را در کنار هم تجربه نمایند.

 

حسن آقا میرزایی مسئول ورزش آسایشگاه، برپایی چنین مسابقاتی را برای عزیزانی معلولی که روزانه در حال تمرین هستند، لازم دانست و گفت: با دعوت تیمی از موسسه نیکوکاری رعد و حضور چند بازیکن آزاد، مسابقات دوستانه بین میهمانان ورزشکار و معلولین کهریزک را به انجام رساندیم تا علاوه بر یادآوری شرایط رقابت ورزشی، این دورهمی مهیج و پرنشاط را تقدیم ورزشکاران نماییم.

مسئول ورزشی آسایشگاه درباره نحوه برگزاری مسابقات هم گفت:

در مسابقات تیمی، درمجموع 9 دور بازی انجام شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت ورزشکاران توانمند ما برنده میدان بودند. در بخش انفرادی هم مجموعاً 24 بازی به ثبت رسید تا نفرات برتر مشخص و به کمیته برگزاری مسابقات معرفی شوند تا در پایان مسابقات گرامیداشت دهه فجر، جوایز خود را از دست مسئولین اسایشگاه دریافت دارند.

آقا میرزایی درباره نتایج و دستاوردهای این مسابقات نیز گفت: گرچه مسابقات کاملاً دوستانه و به‌دوراز هیاهوهای رقابتی بود اما برای تعیین و معرفی نفرات برتر ناچار شدیم کلیه مقررات ورزشی را در این دورهمی شاد و پرنشاط اجرا نماییم.

گفتنی است بوچیا ازجمله ورزش‌های است که در چند سال اخیر در بین ورزشکاران معلول طرفداران بسیار یافته است. این رشته ورزشی که مختص معلولین با حداقل توان حرکتی است می‌رود در مسابقات پاراآسیایی و حتی پاراالمپیک به‌عنوان یک‌رشته ثابت و پرطرفدار جایی برای خود دست‌وپا کند.