88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با حضور مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری و در حاشیه امضاء تفاهم نامه طرح پایتخت کتاب ، از 6 نویسنده معلول ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ گستردگی فعالیت های فرهنگی جاری در آسایشگاه خیریه کهریزک تنها به آموزش و تحصیل معلولین ساکن در این مجموعه خیریه محدود نمی شود بلکه در این رهگذر ، توانمند سازی و ایجاد باور و اعتماد به نفس را در وجود این عزیزان معلول هدف گذاری نموده، نمونه بارز آن 6 نویسنده معلول و توانمندی است که توانسته اند در عرصه نویسندگی و نشر کتاب، مخاطبین فراوانی را به سمت خود جلب نمایند.

 مرتضی گلزار با کتاب چهارشنبه سبز، محراب همتی با کتاب به باران سلام کن، محمدرضا سن ستار با مجموعه اشعار سلمان ، علی رضا دبیرزاده با ترجمه سایه لینکز، فرشته بابایی با کتاب کودک حسنی و مرغ پاپری و همچنین رضا بختیاری با کتابهای پنجره و خانه ای در بهشت از جمله معلولین پرتوانی هستند که آثار آنان با تیراژ قابل ملاحظه ای چاپ و در دسترس اهالی کتاب و کتابخوانی قرار گرفته است .

از اینرو و به جهت ارج نهادن به تلاشهای خستگی ناپذیر این معلولین پر انگیزه و جویای نام ، مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری به آسایشگاه خیریه کهریزک آمدند تا ضمن تجلیل و قدردانی از آنان، سرای فرهنگی کهریزک را با امضاء تفاهم نامه به زیرمجموعه طرح پایتخت کتاب رهنمون نمایند.

سید رحیم موسوی کارشناس فرهنگی و مشاور اجرایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در مراسم رونمایی از کتابهای یاد شده ، اظهار داشت:

ارتقاء شاخص فرهنگ کتابخوانی، رسالتی است که بر عهده همه اهالی قلم است و ما امروز خوشحالیم که در جمع عزیزانی هستیم که نه تنها معلولیت نتوانسته است محدودیتی در اندیشه و کاربرد قلم در وجود آنان ایجاد نماید ، بلکه به جمع اهالی قلم و نشر آثار فاخر پیوسته اند تا سهامدار ارتقاء شاخص فرهنگ کتابخوانی در کشور باشند .

موسوی با اشاره به طرح پایتخت کتاب نیز گفت :

در 3 سال متوالی، شهرستان ری کاندید پایتخت کتاب جمهوری اسلامی ایران شد، طرحی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اهداف شناساندن پیشینه جامعه اسلامی و ایرانی ، بالا بردن شاخص فرهنگی در حوزه کتابخوانی، شناسایی مفاخر علمی جامعه و تجلیل از مروجین فرهنگ کتابخوانی دنبال می شود و امید است که در این راه موفقیت های چشمگیری نصیب فعالین این عرصه گردد.

کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، اظهار امیدواری کرد با امضاء تفاهم نامه میان مسئولین آن سازمان و واحد فرهنگی آسایشگاه خیریه کهریزک ، برکات این طرح همچون سایر اماکن دیگر این شهرستان و شوراهای اسلامی و دهیاران ری نصیب اهالی کتاب و کتابخوانی و در نهایت اشاعه این فرهنگ ناب و منحصر به فرد گردد.

View the embedded image gallery online at:
https://kahrizakcharity.com/kahrizak-news/6#sigProIdec9151ad1c