88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با بهره‌ گیری از دانش کارشناسان حوزه روانشناسی، کسب مهارت‌های اجتماعی  در برنامه آموزشی زندگی مددجویان جوان ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با معرفی زمینه‌ها و فواید کسب مهارت‌های زندگی، برنامه آموزشی مددجویان جوان در برنامه کاری کارشناسان روانشناسی آسایشگاه خیریه کهریزک قرار گرفت.

 

پریسا باستانی کارشناس روانشناسی درباره این دوره آموزشی پرمحتوا اظهار داشت: در زندگی گروهی همواره شاهد معضلات گوناگونی ازجمله خشم بوده‌ایم. حال چگونه باید با این معضل به‌آسانی کنار آمد، لازمه آن شناسایی بیشتر باب ریشه‌ها و راه‌های کنترل خشم خواهد بود.

باستانی یادآور شد: میان خشم و پرخاشگری تفاوت‌های عمده‌ای قائل هستیم ، درواقع خشم حالت عاطفی و یک احساس است که ازنظر شدت ، محرک ملایم تا عصبانیت شدید تغییر می‌کند درحالی‌که پرخاشگری، نمود و رفتاری است که براثر این احساس بروز می‌نماید.

در بخش دیگری از این برنامه آموزشی الهام مقدم کارشناس روانشناسی آسایشگاه در ارتباط با راه‌های کنترل خشم گفت:

راه‌های گوناگون را برای مددجویان جوان در هنگام بروز خشم تبیین کردیم، ترک کردن محیط صحبت کردن با شخص که به فرد آرامش می‌دهد ، استفاده از موسیقی ، خواندن کتاب ، مشغول شدن به فعالیت‌های موردعلاقه و درنهایت ایجاد فضایی مانند عبادات روزانه ازجمله پیشنهاد‌ات ما به افرادی است که دچار پدیده خشم می‌شوند.

مقدم کارشناس روانشناسی مجموعه، تداوم چنین آموزش‌هایی را برای زندگی عمومی مددجویان در زندگی جمعی لازم و ضروری دانست‌ تا با آگاهی بخشی بتوان از هرگونه آسیب روحی و روانی پیشگیری کرد.