88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با گسترش فعالیت‌های کمیته مبارزه با ویروس کرونا در چارچوب پروتکل‌های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، آسایشگاه  خیریه کهریزک کلیه تمهیدات لازم را برای حفظ سلامت خانواده بزرگ 1750 نفری خود اندیشیده است.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه  خیریه کهریزک؛ هم زمان با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و مقابله مسئولین بهداشتی با این ویروس کثیرالانتشار ، و گسترش فعالیت‌های کمیته مبارزه با کرونا ، آسایشگاه  خیریه کهریزک نیز در چارچوب پروتکل‌های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به مقابله با این ویروس رفته است.

 

دکتر محسن رحیمی معاون سلامت آسایشگاه  خیریه کهریزک و رئیس کمیته مبارزه با کرونا در خصوص اقدامات پیشگیرانه در گسترش این ویروس در آسایشگاه  عنوان داشت : کلیه تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی مددجویان عزیز و همچنین کارکنان مجموعه که در ارتباط مستقیم با بخش‌های 24 گانه بستری هستند اندیشیده شده است تا شاهد کمترین عارضه از انتشار احتمالی ویروس کرونا در آسایشگاه  باشیم.

دکتر رحیمی در ادامه افزود : در بخش حفاظت از مددجویان با گندزدایی روزانه در چند نوبت ، لغو کلیه مرخصی‌ها ، ملاقات‌ها و بازدیدهای عمومی اولین اقدامات لازم صورت پذیرفت.

وی تصریح کرد: در کلیه بخش‌های بستری علائم حیاتی مددجویان 2 بار در روز کنترل می‌شود تا چنانچه مورد مشکوکی وجود داشته باشد به قسمت ایزوله انتقال داده شود .

همچنین با تخلیه بخش شکوفه و اختصاص آن به یک بخش مجهز برای بستری بیماران مشکوک اقدامات اساسی درمانی برای هریک از بیماران نیازمند رسیدگی‌های خاص صورت خواهد پذیرفت.

دکتر رحیمی در خصوص حفاظت کارکنان مجموعه نیز گفت: در بدو ورود هریک از کارکنانی که علائم نظیر سرماخوردگی یا تب داشته باشند اجازه ورود با آسایشگاه  را نداشته و مستقیماً به واحد درمانگاه ارجاع داده می‌شوند تا با تصمیم پزشک معالج در خصوص مرخصی یا ادامه همکاری وی تصمیم‌گیری شود.

گندزدایی مستمر کلیه اماکن عمومی شامل خودپردازها،تلفن عمومی،صندلی ویژه نشستن مددجویان و وردی خروجی انتظامات و دیگر اماکن قابل تردد از  اقدامات مختلف این کمیته در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در آسایشگاه  است.

دکتر رحیمی بابیان اینکه تمامی اجتماعات برنامه‌ریزی‌شده در سطح آسایشگاه  لغو گردیده، اظهار داشت : با تعطیلی و پلمپ سالن غذاخوری و گندزدایی مهدکودک و تعطیلی دانشگاه و هرگونه اجتماع دیگر سعی داریم از ورود و خروج و یا انتشار احتمالی این ویروس جلوگیری نماییم تا خدایی نخواسته آسیبی به هیچ‌یک از مددجویان و کارکنان مجموعه وارد نگردد.

معاون سلامت آسایشگاه  خیریه کهریزک و رئیس کمیته مبارزه با کرونا با استمداد از مسئولین بهداشتی کشور و جمع خیرین در رفع نیازهای ملزومات بهداشتی نیز گفت: در حال حاضر مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده، گان ، دستکش یک‌بارمصرف و ماسک از مهم‌ترین ملزوماتی است که موردنیاز مجموعه بوده و امیدواریم با همت جمعی و دریافت به‌موقع این ملزومات همچنان در مبارزه با ورود و یا انتشار ویروس کرونا در آسایشگاه  خیریه کهریزک موفق عمل نماییم.