88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

اعزام تیم های تخصصی، نظارت بر عملکرد و تامین تجهیزات مورد نیاز، مانع از بروز فاجعه انسانی در آسایشگاه خیریه کهریزک خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک؛ با تراکم بسیار بالای جمعیتی از سالمندان و معلولین آسیب پذیر در مقابل ویروس کرونا ، عزم جدی مسئولین وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی کشور در امداد رسانی به این مجموعه خیریه ضروری است .

 

دکتر فریبرز بختیاری مسئول فنی آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان این مطلب خاطر نشان کرد :

مطابق آمار وزارت بهداشت تنها 2 تا 3 درصد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جامعه جان خود را از دست می­دهند ، حال آنکه در آسایشگاه خیریه کهریزک به جزء مواردی معدود ، جمع کثیری از سالمندان و معلولین به دلیل داشتن بیماری­های زمینه­ای مختلف در صورت ابتلاء100% در معرض خطر جدی و جبران ناپذیری خواهند بود .

دکتر بختیاری تصریح کرد : 

کادر مراقبتی شاغل در آسایشگاه فاقد هرگونه آموزش­های تخصصی بوده ، صرفاً در بخش خدمات مراقبتی و نگهداری تبحر دارند ، همچنین تمهیدات بهداشتی و درمانی در حال انجام مطمئناً پاسخگوی نیازهای روزافزون رسیدگی به بیماران را نمی­دهد ، از اینرو خطر گسترش ابتلا مددجویان به ویروس کرونا هر روز بیشتر و بیشتر می شود.

عضو کمیته مبارزه با کرونا ، نبود تجهیزات محافظتی، تخصصی و بیمارستانی را از دیگر مشکلات جدی آسایشگاه در مواجهه با گسترش ویروس کرونا در کهریزک ذکر کرد و افزود :

با گستردگی بخش های مختلف بستری سالمندان و معلولین و عدم امکان دسترسی به کادر تخصصی بیمارستانی و خدمات درمانی ویژه بیماران مبتلا به ویروس کرونا ، امکانی برای درمان و قرنطینه مناسب بیماران که طبق پیش بینی­ها با فراگیر شدن شیوع ویروس کرونا بر جمعیت آنان به سرعت افزوده می شود ، وجود ندارد .

دکتر بختیاری با توجه به شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف آسایشگاه خیریه کهریزک هم گفت :

از جانب وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی کشور به عنوان ناظر و مسئول امدادرسانی به بیماران تحت پوشش آسایشگاه خیریه کهریزک تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته است .

مسئول فنی آسایشگاه خیریه کهریزک با استمداد از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی کشور در اعزام هر چه سریعتر تیم های تخصصی و تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز بهداشتی – درمانی به کهریزک ، از مسئولین مربوطه خواست تا با تسریع در اقدامات حیاتی از بروز هرگونه فاجعه انسانی جلوگیری کنند .