88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

نیما نکیسا دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان در کسوت دانشجویی ، همراه با هم دوره ای های خود ساعاتی را میهمان خانواده بزرگ کهریزک شدند.


به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ در یک تور علمی_ ورزشی جمعی از دانشجویان دکترای آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران به آسایشگاه خیریه کهریزک آمدند تا ساعاتی را میهمان جوانان معلول این خانه بزرگ باشند.
بررسی فعالیت های معلولین ضایعه ی نخاعی در حوزه ورزشی ، توانبخشی و فیزیوتراپی از جمله دلایل حضور این دانشجویان در آسایشگاه خیریه کهریزک بود.
خانم دکتر آکوچکیان استاد آسیب شناسی دانشگاه تهران_ کیش با تمجید از فعالیت های مختلف جاری در کهریزک گفت:
امکانات و شرایط توانبخشی در این مرکز مهیا بوده ، گامهای مثبتی در این راستا برداشته شده است . آکوچکیان با اذعان به مثبت بودن این فعالیت ها گفت :
کارهای زیادی هم در حوزه ورزش می توان برای معلولین به ویژه افراد دارای ضایعه نخاعی انجام داد، حرکت درمانی از عمده نیازهایی است که جای آن خالیست و می توان به صورت علمی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
این استاد دانشگاه با نگاهی به فیزیوتراپی و انواع توانمندسازی ها در این بخش نیز گفت:
اولین فکری که به ذهن هر مراجعه کننده به فیزیوتراپی می رسد اینست که آمده است تا بیماری خود را درمان یا آلام خویش را کاهش دهد، حال آنکه با انتقال برخی از امکانات حرکت درمانی به مجموعه ورزشی ، می توان این حس را برای معلولین ضایعه نخاعی به حداقل رساند.
دکتر آکوچکیان با تقدیر از دست اندرکاران کهریزک در فراهم نمودن بسترهای مناسب برای زندگی سالم ویژه معلولین ، آمادگی آن دانشگاه جهت مشاوره علمی و نیز تامین ملزومات رایج حرکت درمانی را اعلام کرد.