88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

گروه‌های نیکوکاری که به علت شیوع بیماری کرونا چند سالی از همراهی با مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک دور بودند دوباره برای یاری و مساعدت این مرکز خیریه عزم راسخ نمودند.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک؛ با شیوع ویروس کرونا و با تشکیل کمیته‌ای متشکل از مسئولان و معاونان مربوطه با تشکیل کمیته کرونا، تمام تمهیدات لازم را برای جلوگیری از ابتلای مددجویان به این ویروس انجام گرفت که بر اساس برنامه‌ریزی‌های آن زمان با هدف پیشگیری از ابتلا  قرار بر جلوگیری از حضور گروه‌های نیکوکاری در آسایشگاه خیریه کهریزک شد.

اما بی‌تردید قداست و اعتبار کهریزک مدیون و مرهون نیات پاک انسان‌های خداباوری است که دست‌به‌دست هم دادند تا آبادگر خانه نیازمندان جامعه باشند. لذا امروزه و با کم رنگ شدن همه‌گیری ویروس کرونا ، گروه‌های نیکوکاری که در همکاری با این مرکز لحظات شاد و زیبایی را برای مددجویان رقم می‌زدند دوباره برای یاری و مساعدت این مرکز خیریه دعوت شدند و بار دیگر شرایط برای حضور پرمهر وعاطفی این بلندنظران جامعه در انجام خدمات انسان دوستانه در آسایشگاه خیریه کهریزک مهیا شد.

خانم الهام آقا محسنی سرپرست یکی از گروه نیکوکاری که هرسه شنبه کلاس‌های قصه‌گویی و مدیتیشن برای مددجویان در کهریزک برگزار می‌کند، گفت: خیلی خوشحالم هستم که مجدد با من تماس گرفته و قرار شد تا برای خدمت به آسایشگاه خیریه کهریزک بیایم.

خانم آقا محسنی حضور در این مرکز را باعث مباهات و افتخار خود اعلام کرد و عنوان داشت: شادی و نشاط موهبت الهی است که موجب غلبه بر ناکامی‌ها و ایجاد انگیزه برای انجام فعالیت‌های روزمره در افراد به‌ویژه معلولین است. لازمه نشاط و شاد بودن مثبت اندیشی و امیدوار بودن به الطاف الهی است و در سایه نشاط و شادابی، معلولین توانمندی‌های خود را باور کرده و این خود یک مهارت است که باید در معلولین تقویت و نهادینه شود.

شایان‌ذکر است حضور گروه‌های نیکوکاری با تعداد معدودی از انسان‌های فهیم جامعه، از بدو تأسیس آسایشگاه خیریه کهریزک به دستان پرتوان زنده‌یاد دکتر حکیم زاده و شادروان بانو بهادر زاده برقرار بوده است. امروزه نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از بانوان و آقایان نیکوکار با حضور مستمر در بخش‌های ۲۴ گانه بستری، به ارائه خدمات انسان دوستانه مشغول هستند.