88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

در اولین شب از لیالی پر فیض قدر، آیین احیاء و قرائت دعای جوشن کبیر با حضور مددجویان، مدیران و کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک در سالن اجتماعات این مجموعه خیریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ در شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی( ع ) و اولین شب از لیالی پر فیض قدر، همایش معنوی احیاء و قرائت دعای جوشن کبیر با حضور عاشقان و ارادتمندان به اهل بیت علیهم السلام در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

در این مراسم که بخشدار و جمعی از مسئولان شهر کهریزک نیز حضور داشتند، جمع کثیری از سالمندان و معلولین، مدیران و کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک بر سر سفره احسان خیرین نشستند و روزه های خود را افطار کردند. تلاوت آیات نورانی قرآن کریم، قرائت ادعیه ویژه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، مداحی آقایان بهروز شرفی و سعید فراهانی و سخنرانی مذهبی از بخش‌های مختلف این همایش معنوی بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شریفی امام جماعت محراب نور آسایشگاه در سخنانی با اشاره به فیوضات ماه مبارک رمضان و لیالی قدر، گفت: ماه رمضان فرصتی مغتنم برای خودسازی و خانه تکانی دل ها از هرگونه کدورت و آشفتگی است و امیدواریم که همه ما بتوانیم از این فرصت الهی، نهایت بهره را ببریم.

وی روزه داری را تنها امتناع از خوردن و آشامیدن ندانست و افزود: گرچه از اذان صبح تا غروب آفتاب از خوردن و آشامیدن امساک می کنیم، اما باید بدانیم افراد ناتوانی در جامعه نیازمند دریافت خورد و خوراک و پوشاک خود هستند و چشم انتظار کمک مردمی می مانند که سخاوتمندانه به یاری آنها بشتابند.

حجت‌الاسلام شریفی با تقدیر از بانیان خیر در قبول هزینه های پذیرایی و افطار مددجویان و کارکنان در لیالی قدر هم گفت: خوشحالیم که حمایت از کهریزک همواره در اذهان خیرین قرار دارد و اجازه می دهند که جمع بزرگی از سالمندان و معلولین در این مرکز با خیالی آسوده زندگی خود را ادامه دهند.