88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

طرح پویش ملی سلامت با غربالگری پرفشاری خون و دیابت ۱۷۵۰ مددجوی تحت پوشش و بیش از ۹۰۰ نفر از کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه  خیریه کهریزک ؛ همزمان با سراسر کشور، طرح پویش ملی سلامت در آسایشگاه خیریه کهریزک آغاز شد.

در این طرح، ۱۷۵۰ مددجوی تحت پوشش و بیش از ۹۰۰ نفر از کارکنان آسایشگاه در زمینه پرفشاری خون و دیابت غربالگری می شوند.

مهدیه آبنیکی مدیر بهداشت آسایشگاه خیریه کهریزک با اعلام این خبر، افزود: با وجود اینکه کلیه مددجویان آسایشگاه به صورت مستمر تحت نظر کادر درمانی و پرستاری قرار دارند، اما در این طرح مشارکت داده شدند.

وی با اشاره به غربالگری کارکنان و نیکوکاران شاغل در کهریزک گفت: بخش قابل توجهی از افراد در مورد فشار خون بالا و یا دیابت اطلاعات چندانی ندارند که با مشارکت در این طرح و پی بردن به عوارض بیماری ها، می توانند خودمراقبتی را در برنامه زندگی قرار دهند.

آبنیکی ارجاع افراد مبتلا به دیابت و پرفشاری خون به شبکه بهداشت شهرستان ری را متذکر شد و افزود: آن دسته از افرادی که نیاز به درمان های تخصصی داشته باشند، می توانند از خدمات شبکه بهداشت به صورت رایگان بهره مند شوند.

مدیر بهداشت آسایشگاه خیریه کهریزک مشارکت شبکه بهداشت کهریزک و شهرستان ری را در اجرای این طرح یادآور شد و تصریح کرد: این طرح کمک شایانی در آگاهی بخشی و ارتقای سطح سلامت افراد خواهد داشت و می تواند از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کند.

طرح پویش ملی سلامت در سراسر کشور از ۲۰ آبان تا ۱۵ دی اجرا می شود. در این طرح افراد بالای ۱۸ سال از نظر پرفشاری خون و دیابت غربالگری می شوند.