88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

اختتاميه جشنواره نشاط سالمندی با حضور رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور، مدیران و کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک در کنار جمع کثیری از سالمندان ورزشکار در محل سالن پوریای ولی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ با هنرنمایی گروه دف نوازی انار، دومین جشنواره نشاط سالمندی در آسایشگاه خیریه کهریزک به کار خود پایان داد.

در این جشنواره دوروزه که با حضور جمع کثیری از سالمندان در محل سالن ورزشی پوریای ولی آسایشگاه برگزار شد، مسابقات نشاط آوری چون ویلچررانی، پرتاب حلقه، بشقاب پرنده، دارت و بوچیا برگزار و در آن ۲۷ نفر از سالمندان عناوین برتر را به خود اختصاص دادند،

در این مراسم، دکتر علی خلیلی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: دوران سالمندی بخش جدایی ناپذیر زندگی افراد است و ما در فدراسیون اعتقاد داریم در هر شرایط و موقعیتی، می توان به سلامتی رسید.

وی خاطرنشان کرد: شاید برخی افراد در اعضا بدن دچار نقص عضو یا مشکلاتی باشند، اما این دلیل نمی شود که سایر اندام های سالم بدون تحرک باقی بمانند.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی برخورداری از سلامتی را حق همه دانست و افزود: با تمرینات منظم ورزشی می توانیم به یک زندگی سالم بیاندیشیم و ما در کنار شما هستیم که با برنامه‌ریزی و تهیه امکانات لازم، در سلامت زیستن یار و همراهتان باشیم.

دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک نیز با تشکر از شهرداری تهران و فدراسیون ورزش های همگانی در همراهی برای برگزاری این رویداد جذاب ورزشی گفت: محدودیت و ناتوانی ،هرگز نمی تواند پدران و مادران سالخورده عزیز ما را از تحرکات ورزشی بازدارد، ما هم در صدد هستیم تا در تحقق شعار (( کهریزک مکانی برای زندگی کردن، نه زنده ماندن )) نهایت تلاش خود را به عمل آوریم

دکتر نحوی نژاد اذعان داشت : تبعيض مثبت برای فراهم نمودن یک زندگی سالم برای معلولین و سالمندان، لازمه جامعه امروز ماست و دنیا نیز با همین رویکرد به توانبخشی افراد دارای معلولیت در هر شرایط و سنی می پردازد.

در پایان این مراسم، با اهدا لوح تقدیر و هدایای نفیسی از برگزیدگان رشته های ورزشی و نیز منتخبینی از سالمندان، تجلیل شد.