88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد United Nations Economic and Social Council پس از بررسی های لازم ، گواهی مقام مخصوص مشورتی خود را در جهت افزایش تعاملات بین المللی، به موسسه خیریه کهریزک اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خیریه کهریزک، در پی پیشنهاد سازمان های مردم نهاد سازمان ملل، شورای اقتصادی و اجتماعی این سازمان، تصمیم به اعطای مرتبه ی مشورتی ویژه (Special Consultative Status)  به موسسه خیریه کهریزک گرفت.

این شورا معروف به اکوسوک (ECOSOC) یکی از پنج رکن اصلی سازمان ملل متحد است که فصل دهم منشور سازمان به آن اختصاص دارد که با اعطای مقام مشورتی به سمن‌های واجد شرایط مشخص شده، زمینه فعالیت انواع سمن در کمیسیون‌ها و انجمن‌های شورا را ایجاد می‌کند.

همکاری با سازمان های هم سو در دیگر کشورها از مهمترین اهداف مشارکت در این صندوق می باشد و این اعتبار را ایجاد می کند تا در سیاست گذاری های بین المللی در حوزه های مرتبط با فعالیت کهریزک، این موسسه صاحب نظر باشد. داشتن مقام مخصوص مشورتی شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، همچنین این فرصت را در اختیار کهریزک قرار می‌دهد که از تجربیات سازمان های مردم نهاد مشابه در سطح بین المللی استفاده و در جلسات مشورتی این سازمان‌ها در سازمان ملل شرکت کند.

موسسه خیریه کهریزک به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز خیریه در حوزه نگهداری سالمندان و معلولین است که از سال 1351 در این حوزه فعالیت دارد و اکنون بیش از 3200 نفر سالمند، معلول، بیمار ام اس و کودک معلول ذهنی و اتیسم در 2 آسایشگاه کهریزک تهران و البرز زندگی می کنند.