88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

فاز دوم دانشگاه علمی کاربردی و تخصصی کهریزک با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، خانواده زنده یاد دکتر نراقی بانی خیر و سازنده مرکز علمی کاربردی، اعضاء هیأت  امنا  و مدیره موسسه خیریه کهریزک، دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک، مدیران و کارکنان این مجموعه خیریه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه  خیریه کهریزک ؛ دکتر غلامعلی حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در آیین افتتاح فاز دوم دانشگاه علمی کاربردی و تخصصی کهریزک گفت: تصویر زیبایی از کهریزک در اذهان مردم ایران نقش بسته و بی شک این مرکز باعث افتخار همه مردم کشورمان است.

وی اضافه کرد: ما می توانیم روحیه دستگیری و توجه به نیازمندان جامعه را به جهانیان انتقال داده و دنیا را به این وسیله تحت تأثیر قرار دهیم که می شود از محل درآمد و ثروت سالم، در راه درست و صحیح هزینه کرد.

دکتر حسن احمدی رییس مرکز علمی کاربردی و رئیس هیأت مدیره موسسه خیریه کهریزک نیز با شرحی جامع از فعالیت های این مرکز گفت: تا کنون بیش از ۸۰۰ نفر در مقاطع کاردانی و کارشناسی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و جذب بازار کار شده اند.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ با اخذ مجوز از وزارت بهداشت، مشغول تربیت نیروی انسانی ماهر در رشته های کمک های اولیه، اورژانس، مراقبت از بیمار در منزل و آموزش بهیار و پرستار برای موسسه و جامعه هستیم و درصدد افزودن رشته های تغذیه و روانشناسی به سایر رشته‌های در حال آموزش برآمده ایم.

حمید قبادی دانا مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک دیگر سخنران مراسم افتتاحیه فاز دوم دانشگاه علمی کاربردی و تخصصی کهریزک هم گفت: این گردهمایی تنها بهانه ای برای تکریم نیکوکاران و بزرگانی است که در کنار ما هستند تا یادآوری نماییم زندگی ۳۲۵۰ مددجوی معلول و سالمند به صورت شبانه روزی و ۱۰۰۰ مددجوی دیگر به شکل مراقبت روزانه بستگی به لطف و عنایت آنان دارد.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک افزود: بسیاری از سازه ها و ملزومات مورد استفاده آسایشگاه در طول زمان دچار فرسودگی شده و همت عالی شما در مرمت و نوسازی ساختمان ها و تجهیزات را می طلبد که امیدوار هستیم همچون همیشه یار و یاور ما در این کار بزرگ و خداپسندانه باشید.

فاز دوم دانشگاه علمی کاربردی کهریزک در بنایی به وسعت ۱۲۰۰ متر مربع شامل ۸ کلاس درس، ۲ کارگاه آموزشی، سایت کامپیوتری و سالن اجتماعات توسط خانواده زنده یاد دکتر نراقی ساخته و به بخش نخست این مرکز افزوده شد.

هم اکنون ۴۲۰ دانشجو در ۶ مقطع کاردانی و ۳ مقطع کارشناسی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و انتظار می رود با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو، این تعداد در آینده نزدیک به ۱۰۰۰ نفر برسد.