88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با نواخته شدن زنگ مدرسه معلولین ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک، سرای « ما می خواهیم، ما می توانیم » رسماً پذیرای دانش آموزان خود در سال تحصیلی جدید شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با حضور اعضاء هیأت مدیره و امنا موسسه خیریه کهریزک و همیاران فرهنگی ، مدرسه معلولین ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک رسماً کار خود را در سال تحصیلی جدید آغاز کرد.

در این مراسم زیبا که با استقبال پرشور دانش آموزان معلول مواجه شد، حمید قبادی دانا مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک با تبریک سال تحصیلی جدید به جویندگان علم و دانش گفت : برای کسانی که با کهریزک آشنایی ندارند، قابل باور نیست که در اینجا مدرسه ای پویا وجود دارد که دانش آموزان آن پس از فارغ‌التحصیلی راهی دانشگاه می شوند و مدارج عالی را طی می کنند.

وی اضافه کرد : نهالی که سالهای گذشته غرس شده، امروز تبدیل به درخت تنومندی گردیده که ثمره آن، دانش آموختگان زیادی است که فارغ‌التحصیلان آن هستند.

حمید قبادی دانا با ادای احترام به همیاران فرهنگی که در آموزش دانش آموزان معلول تلاشی خستگی ناپذیر دارند نیز گفت : خانم بقایی مدیر این مدرسه نیست، بلکه مادری دلسوز است که به کمک دیگر همیاران فرهنگی توانسته توفیقات فراوانی برای کهریزک و معلولین کسب نماید و ما همه خود را مدیون تلاشهای ایشان می دانیم.

بانو بقایی مسئول همیاران فرهنگی نیز با خوشآمد گویی به همه دانش آموزان معلول، آینده را متعلق به همه آنان دانست و برای موفقیت روزافزون این دانش آموزان دعای خیر داشت.

بانو بقایی انگیزه و پشتکار دانش آموزان کهریزک را باعث مباهات دانست و گفت : این خانه متعلق به خداست و ما همه سربازان خدا هستیم تا راهنمای شما در مسیر تعلیم و تربیت باشیم.

مدرسه معلولین کهریزک در سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد. هم اکنون ۴۵ دانش آموز معلول در مقاطع مختلف تحصیلی زیر نظر همیاران فرهنگی مشغول  تحصیل هستند. جمع قابل توجهی از دانش آموزان این مدرسه تاکنون فارغ‌التحصیل شده، به گونه ای که ۲۱ نفر از آنان با راهیابی به دانشگاه، موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد شده و جمع دیگری نیز مشغول به تحصیل در دانشگاه هستند.