88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

عملکرد یکساله ناظران بخش های مراقبتی در شیفت های صبح و عصر و شب در قالب تهیه پاورپوینت، به بررسی مدیران پرستاری رسید.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با حضور بیش از ۳۰ ناظر فعال در بخش های مختلف بستری، عملکرد و فعالیت های عمده انجام شده در سال ۱۴۰۰ تبیین شد.

علی رضا معماری مدیر پرستاری آسایشگاه خیریه کهریزک درباره محتوای پاورپوینت های ارائه شده در این نشست، گفت : در وحله نخست، هریک از ناظران به بررسی وضعیت نیروی انسانی، ظرفیت تخت های بستری، امکانات موجود بلوک های مختلف پرداخته، پس از آن مباحثی چون آموزش ضمن خدمت و درون بخشی مورد واکاوی قرار گرفت.

معماری نحوه نظارت و کنترل، اقدامات درمانی و مراقبتی را مورد اشاره قرار داد و گفت : در قالب این گزارشات و به صورت مقایسه ای با سال گذشته، اقدامات پیشگیرانه برای آسیب احتمالی مددجویان و در نتیجه ارتقاء کیفیت مراقبت به تصویر کشیده شد.

وی بررسی وضعیت تغذیه معلولین و سالمندان را از دیگر مباحث مطروحه اعلام و اظهار داشت : فرایند و نحوه تغذیه مددجویان و ۲ نوبت وزن کشی آنان جهت تحقیقات پیش رو و در نهایت بهبود کیفیت تغذیه، از اهداف اصلی این نظارت ها در سال گذشته بود.

وی مسائل بهداشتی و کنترل عفونت را از اصلی ترین وظایف نظارتی ناظران دانست و افزود : رعایت بهداشت فردی مددجویان و نیز کارکنان نقش مهمی در سلامت عمومی دارد، ضمن آنکه اقدامات عمرانی و زیباسازی محیط آنان هم می تواند اثرات مثبت و قابل توجهی در روند زندگی توأم با آرامش و امیدواری داشته باشد.

مدیر پرستاری آسایشگاه، تأیید معاونت سلامت مجموعه بر عملکرد ناظران بخش های مختلف بستری را باعث خرسندی اعلام و تصریح کرد : در سال جاری تلاش خواهیم کرد تا با جدیت و پشتکار بیشتر، در ارتقاء سطح کیفی و کمی سلامت مددجویان قدم های موثرتری برداریم و امیدوار هستیم برنامه های تدوین شده بتواند با کمترین عارضه‌ای در خدمات رسانی عمومی تاثیرگذار باشد.