88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

جانشین ستاد مقابله با کرونای آسایشگاه خیریه کهریزک از تصمیمات اضطراری این ستاد و تمهیدات جدیدی می گوید که با رعایت آن، بار دیگر سلامت مددجویان و کارکنان این مرکز در موج جدید شیوع بیماری کرونا تضمین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با ورود موج پنجم بیماری کرونا به کشور و اعلام وضعیت قرمز در استان تهران، بار دیگر قرنطینه کامل آسایشگاه خیریه کهریزک در دستورکار مدیران و دست اندرکاران این مجموعه قرار گرفت.

دکتر حمیده پورفهیم جانشین ستاد مقابله با کرونای آسایشگاه با هشدار جدی درباره عوارض این بیماری برای مددجویان و کارکنان کهریزک گفت : نوع جدید ویروس منتشر شده کرونا، بیش از ۴۰ برابر قدرت سرایت بیشتری نسبت به موارد قبل داشته، بنابراین اتخاذ تصمیمات سختگیرانه بهداشتی برای حفظ سلامت همه مددجویان و کارکنان را الزامی دانست .

دکتر پورفهیم خاطر نشان کرد : به همین جهت در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا تصمیم بر آن شد تا علاوه بر تشدید نظارت های بهداشتی ، حداقل دوهفته آینده کلیه فعالیت هایی که منجر به تجمعات می گردد، به حالت تعلیق درآید. دورهمی ها و مراسمات مختلف، سفرهای کوتاه مدت مددجویان، رفت و آمد کارکنان و مددجویان از بخشی به بخش دیگر، فعالیت های ورزشی و کارگاههای توانبخشی و در نهایت ملاقات خانواده ها با سالمندان و معلولین از جمله این تصمیمات است.

دکتر پورفهیم با توصیه اکید به کادر پرستاری برای معرفی مددجویانی که دارای علائم بیماری هستند نیز گفت : اختلال سطح هوشیاری، خواب آلودگی، کاهش اشتها، علائم گوارشی، علائم سرماخوردگی و هرگونه علامتی که نشان از حالت غیر عادی مددجویان دارد، باید به پزشکان معالج بخش ها اطلاع داده شود تا تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

وی افزود : تا عادی شدن اوضاع این مقررات پابرجا خواهد ماند، ضمن آنکه مجدداً به کلیه کارکنان تأکید می کنیم چنانچه هریک از آنها دارای علائم فوق هستند، با مراجعه به درمانگاه و خوداظهاری به سلامت خود و مددجویان کمک کنند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای آسایشگاه خیریه کهریزک اطمینان خاطر داد با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی همانند دوره های قبل می توانیم به سلامت از این دوره نیز عبور نموده، سلامتی همه مددجویان و کارکنان را تضمین نماییم.