88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با حضور جمعی از معلمان افتخاری، مدیران و مسئولان و دانش آموزان معلول ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک، گرامیداشت روز معلم در این مجموعه خیریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک تهران ؛ با اهدا لوح تقدیر به معلمان افتخاری کهریزک و نیز آن دسته از سالمندانی که روزگاری در کسوت معلمی مسئول تعلیم و تربیت دانش آموزان جامعه بوده و امروز به دلیل کهولت سن در آسایشگاه خیریه کهریزک ساکن شده اند، بزرگداشت روز معلم در این مجموعه خیریه برگزار شد.

اجرای برنامه های هنری توسط هنرمندان معلول و گروه دف نوازی انار و تجلیل از زوج معلمی که چهلمین سالروز ازدواج خود پشت سر گذاشته و هم اکنون به عنوان معلمان افتخاری کهریزک مشغول به خدمت هستند، از دیگر برنامه‌های روز معلم در آسایشگاه خیریه کهریزک بود.

دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با تبریک فرارسیدن روز معلم به تمام معلمان کشور بویژه معلمان افتخاری کهریزک که مسئول تعلیم و تربیت دانش آموزان معلول این مجموعه خیریه هستند، گفت : همانطور که همه کارکنان آسایشگاه اعم از پزشکان و پرستاران و سایر خدمتگزاران به نوعی مددکار سالمندان و معلولین به شمار می آیند، معلمین نیز با افزودن بینش و آگاهی و دانش مددجویان، در نقش یک مددکار ایفای نقش می کنند.

وی کهریزک را یک مکتب بزرگ دانست و گفت : کسانی که امروز در کهریزک خدمات افتخاری را عهده دار هستند، آن چنان تعلق خاطر به این مکتب انسان ساز دارند که به عنوان مبلغ و هدایتگر خیرین و نیکوکاران جامعه، نقشی اساسی و بنیادی در زندگی مددجویان را به دوش می کشند.

دکتر نحوی نژاد، توانبخشی را از دیگر وظایف انسانی معلمان افتخاری کهریزک برشمرد و افزود : مهارت های اجتماعی، درس اخلاق و رفتار و کردار، افزایش آگاهی و شناخت، بخش مهمی از توانبخشی مددجویان است که معلمان این رسالت الهی را به خوبی انجام می دهند و همه ما مدیون این اخلاق مداری آنان هستیم.

۵۲ دانش آموز معلول در مقاطع مختلف تحصیلی در مدرسه کهریزک مشغول به تحصیل هستند. تا کنون جمع زیادی از فارغ‌التحصیلان مدرسه کهریزک راهی دانشگاه شده و تا سطح کارشناسی ارشد به توفیقات تحصیلی رسیده اند.