88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با حضور اساتید و مسئولین اجرایی حوزه سالمندی ، نخستین سمپوزیوم سالمندی با عنوان " ضرورت ها و آینده " در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با هدف ارتقاء دانش سالمندی کارشناسان مؤسسه خیریه کهریزک ، آخرین دستاوردها و اقدامات انجام شده در حیطه سلامت سالمندی بویژه در حوزه سند ملی سالمندان در قالب سمپوزیوم سالمندی " ضرورت ها و آینده " توسط اساتید ، صاحبنظران و مسئولین اجرایی این حوزه در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد .

در این گردهمایی علمی ، دکتر حسین نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک به تبیین " اختلالات شناختی و سالمندان " پرداخت . دکتر محسن شتی رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت ، " سیاست ها و برنامه های وزارت بهداشت در راستای سند ملی سالمندان " را به اشتراک گذاشت . دکتر شیما رئیسی متخصص طب سالمندی در دو بخش " سالمندی سالم" و " بیماری ها و سندرم های شایع سالمندی " را تشریح کرد . علیرضا معماری مدیر پرستاری آسایشگاه خیریه کهریزک " اصول مراقبت از سالمندان و شیوه های مراقبتی " را توضیح داد و بالاخره دکتر حسام الدین علامه رئیس دبیرخانه شورای سالمندی بهزیستی کشور " سیاست ها و برنامه های شورای ملی در راستای سند ملی سالمندان " را توصیف کرد .

همچنین در بخشی از این سمپوزیوم ، پنل پرسش و پاسخ میان اساتید و شرکت کنندگان برگزار و به تمامی سوالات طرح شده از سوی کارشناسان حاضر ، پاسخ داده شد .

در بخشی از این گردهمایی علمی ، دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ، دانش افزایی و افزایش آگاهی را نتیجه چنین همایش هایی دانست و بر ترویج پیام " سلامت سالمندی " با الهام از دانش متخصصین این حوزه در جامعه تأکید کرد .

وی ایجاد فرهنگ و باور سلامت را متفاوت از دانستن موازین سلامت معرفی کرد و گفت : اگر فردی دچار بیماری شود ، باید در مراکز تخصصی مورد درمان قرار گیرد ، اما مهمترین و بهینه ترین روش بویژه در دوران سالمندی ، پیشگیری از ابتلاء به انواع بیماری هاست .

حسین نحوی نژاد با بیان اینکه متأسفانه بیمه ها پیشگیری محور نیستند نیز گفت : بیمه ها در طرح های غربالگری و تشخیص بیماری ها حمایت نمی کنند ، اما هزینه های سنگین درمان بیماران را به ناچار پرداخت می کنند که این خود نشان از نقصان در کار بیمه هاست .

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ابراز امیدواری کرد با مشارکت خیرین در 2 تا 3 سال آینده ، بزرگترین مرکز تشخیص ، نگهداری و درمان آلزایمر در کشور در محل کهریزک به بهره برداری برسد تا گامی مهم در خدمت به جامعه سالمندی بویژه خانواده هایی که در آن بیمار آلزایمر به سختی نگهداری  می شود ، برداشته شود .