88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

قرار است این پنج تابلو فرش که هنر دست معلولین پرتوان کهریزک است، به برگزیدگان مسابقات پارالمپیک تابستانی توکیو ۲۰۲۰ اهدا گردد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با سفارش مقامات ورزشی پارالمپیک کشور، پنج تابلو فرش با نمادهای مشخص بافته تا به برگزیدگان مسابقات ورزشی میهن اهدا گردد.

محسن باقری مسئول توانبخشی و کارگاههای هنری آسایشگاه خیریه کهریزک با اعلام این خبر ، گفت : این تابلو فرش ها که در طول چهار ماه توسط معلولین هنرمند بافته و تحویل شد، دارای ابعاد ۶۰ در ۸۰ بوده و منقش به نقشه و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران است. نقشه کشور ژاپن_ محل برگزاری مسابقات پارالمپیک تابستانی توکیو ۲۰۲۰_ و نیز نماد پارالمپیک از دیگر نقش و نگار های موجود در این صنایع دستی است.

باقری افزود : هنرمندان معلول کهریزک از نخستین روز دریافت طرح و نقشه تابلو فرش ها، با جدیت و دقت تمام تار و پود این سفارشات ارزشمند را به هم گره زدند تا در موعد مقرر و مطابق برنامه زمانبندی شده به وعده خود عمل کنند.

مسئول توانبخشی و کارگاههای هنری همچنین یادآور شد: این کارگاه آمادگی کامل دارد تا سفارشات افراد، ارگان ها و نهادهای مختلف با طرح و نقشه های درخواستی را توسط هنرمندان معلول و پرتوان خود آماده و تحویل نماید.

کارگاههای توانبخشی آسایشگاه خیریه کهریزک متشکل از ۳۷ کارگاه، محل فعالیت روزانه بیش از ۴۰۰ معلول و سالمند ساکن در این مجموعه خیریه است که علاوه بر پرکردن اوقات خود به نحو مطلوب، با درآمد ماهیانه می توانند مایحتاج شخصی خود را تهیه و مورد استفاده قرار دهند.