88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

در شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی، دسته جات عزاداری از نقاط مختلف شهر خود را به آسایشگاه خیریه کهریزک رساندند تا در کنار معلولین و سالمندان ساکن در این مجموعه خیریه، سوگوار خاندان شهید اباعبدالله الحسین علیه السلام باشند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ همزمان با سراسر کشور و در شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی، آسایشگاه خیریه کهریزک تهران میعادگاه عاشقان و دلدادگان به خاندان سیدالشهداء علیه السلام و یاران باوفای آن حضرت بود.

در این ایام محزون و مطابق سنت دیرینه، دسته جات عزاداری از نقاط مختلف شهر به کهریزک آمدند تا در کنار مددجویان، مدیران و کارکنان آسایشگاه در رثای سیدالشهدا علیه السلام و خاندان شهید آن حضرت بر سر و سینه زده و اشک ماتم بریزند.

قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا، برپایی مراسم خیمه سوزان به یاد گلگون کفنان دشت کربلا و اقامه نماز ظهر عاشورا که یادواره آخرین نماز امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش در واقعه عاشورا است، از جلوه های ویژه مراسم عزاداری در آسایشگاه خیریه کهریزک بود.

همچنین در غروب روز عاشورا و به یاد اسرای دشت کربلا، مددجویان آسایشگاه با برافروختن شمع، یاد مصائب بازماندگان خاندان به خون خفته امام شهیدان، حسین علیه السلام را در دلها زنده کردند.

شایان ذکر است علاوه بر اهدا کمک های نقدی و غیرنقدی خیرین و دسته جات عزاداری، غذای طبخ شده توسط هیئت های مذهبی تحویل واحد تغذیه آسایشگاه خیریه کهریزک شد تا تأمین کننده چند وعده غذایی مددجویان تحت پوشش این مجموعه خیریه باشد.