88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

در روز جهانی موزه، جمع زیادی از مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک در خانه موزه دکتر حسن حبیبی حاضر شدند تا از نزدیک با آثار فاخر و ارزشمند به جای مانده از آن زنده یاد آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک تهران ؛ بنیاد امیر کبیر که در آن خانه موزه دکتر حسن حبیبی قرار دارد، در روز جهانی موزه میزبان جمع زیادی از مددجویان کهریزک بود.

در ابتدای این حضور، دکتر شفیقه رهیده همسر زنده یاد دکتر حسن حبیبی و عضو هیأت مدیره موسسه خیریه کهریزک با خیر مقدم به میهمانان خود، گفت : دکتر حبیبی در سفرهایی که به اقصی نقاط کشور داشت، مردم آن مناطق به رسم میهمان نوازی هدایایی را به ایشان اهدا می کردند. همچنین در طول دوران تصدی وزارت و نمایندگی مجلس و معاونت اول ریاست جمهوری در دیدار با روسای جمهور کشورهای مختلف، هدایایی به وی اهدا می شد که همگی در این موزه نگهداری می شود.

دکتر رهیده در ادامه افزود : دکتر حبیبی معتقد بود که به عنوان نماینده مردم ایران به کشورهای دیگر سفر کرده است، بنابراین هدایای فوق متعلق به همه مردم ایران خواهد بود.

خانه موزه دکتر حسن حبیبی از جاذبه‌های تاریخی تهران و مکان های گردشگری معاصر ایران است. در این موزه، کتابخانه کم نظیر با ۳۰ هزار جلد کتاب متعلق به آن مرحوم، کتب خطی که قدمت برخی از آنها به هشتصد سال می رسد، گالری فرش ، تابلو و گنجینه ای از هدایای نفیسی که به دکتر حبیبی اهدا گردیده، نگهداری و در معرض دید عموم قرار دارد.