88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

جمعی از دانشجویان رشته مشاوره از دانشگاه شهید بهشتی تجربه حضور در جمع سالمندان و معلولین ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک را به آموخته‌های خود افزودند.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک؛ جمعی از دانشجویان رشته مشاوره از دانشگاه شهید بهشتی به آسایشگاه خیریه کهریزک آمدند تا از نزدیک فارغ از مباحث درسی، زندگی مددجویان سالمند کهریزک را به ویژه  در کارگاه‌های هنری و توان‌بخشی ببینند.

دکتر آناهیتا خدا بخشی استاد و سرپرست گروه در خصوص این بازدید گفت: دانشجویان در کلاس‌های درسی سؤالات مختلف پیرامون وضعیت روحی و روانی سالمندان داشتند، لذا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام گرفت تا بتوانند با حضور در کنار این بزرگان از یک تجربه شخصی بهره‌مند شوند.

خدا بخشی با ابراز اینکه قبل از کرونا تعامل بین دانشگاه شهید بهشتی و آسایشگاه خیریه کهریزک برای حضور دانشجویان برقرار بود، عنوان داشت: با بروز بیماری کرونا شرایط کشور و جامعه به سمتی رفته بود که امکان برگزاری بازدید از آسایشگاه خیریه کهریزک وجود نداشت.

وی ادامه داد: حال به لطف خداوند، همت و غیرت کارکنان این مجموعه خیریه، ضمن ایجاد امکان دوباره بازدید برای دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی می‌توانند با یک نظام موفق در خدمت‌رسانی به سالمندان آشنا شوند.

وی ابزار داشت: خوشحالیم که بیماری کرونا باغیرت نیروهای این نهاد نتوانست مشکلات زیادی را برای عزیزان سالمند فراهم آورد.

گفتنی است در آسایشگاه خیریه کهریزک سالمندان توانمند و آگاه همه‌روزه با حضور در کارگاه‌های هنری و توان‌بخشی علاوه بر پر کردن اوقات خود به‌صورت مفید حس زندگی سالم و فعال را تجربه می‌کنند. برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی خاطره گویی دور همی‌های مختلف و اجرای برنامه شاد و متنوع از دیگر برنامه هایی است که برای سالمندان تدارک دیده می‌شود تا نقشی مهم و سازنده در سلامت روحی و روانی آنان ایفا نماید.