88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

۵ اثر ارسالی از محصولات هنری مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک به جشنواره ملی همام در میان ۲۴۰ اثر دیگر در معرض دید عموم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ آیین گشایش دومین جشنواره ملی هنری همام، عصر روز جمعه ۶ اسفند با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

در میان ۲۴۰ اثر هنری که به مدت ۴ روز در معرض دید عموم قرار می گیرد، ۵ اثر هنری شامل نقاشی روی شیشه، تابلو فرش و گلیم و نیز تابلو معرق کاری شده متعلق به معلولین پرتوان آسایشگاه خیریه کهریزک قرار دارد.

به گفته کاوه خاتمی از دبیرخانه جشنواره ملی همام، با فراخوان عمومی ویژه معلولین سراسر کشور، بیش از ۶۰۰۰ اثر هنری به محل این جشنواره ارسال شد و با رأی هیأت داوران، ۲۴۰ اثر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی همچنین اذعان داشت : در روز ۱۰ اسفند و در محل نمایشگاه برج میلاد، اختتامیه جشنواره برگزار و به ۳۵ اثر هنری برتر جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت. همچنین این آثار در جشنواره های آلمان، فرانسه و ژاپن به صورت مجازی در معرض دید همگان قرار می گیرد.

گفتنی است ساختمان توانبخشی آسایشگاه خیریه کهریزک با برخورداری از ۳۷ کارگاه هنری، همه روزه پذیرای جمع کثیری از معلولین و سالمندان ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک است که با تولید انواع محصولات هنری و عرضه آن در نمایشگاه و فروشگاه های مختلف شهر، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند.