88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

۱۷۵۰ مددجوی سالمند، معلول و بیمار مبتلا به ام اس به همراه کادر درمان آسایشگاه خیریه کهریزک، دوز سوم واکسن کرونا را دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با مساعدت اداره بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، دوز سوم واکسن کرونا به آسایشگاه خیریه کهریزک رسید.

دکتر حمیده پورفهیم جانشین ستاد کرونا در آسایشگاه خیریه کهریزک با اعلام این خبر، افزود : بنا بر پروتکل های سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت کشور، آن دسته از افرادی که ۶ ماه از تزریق دوز دوم واکسن کرونا آنان گذشته، به مرور سطح ایمنی نسبت به بیماری را از دست می دهند که باید دوز یادآور یا همان دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.

دکتر پورفهیم در ادامه نیز گفت : از آنجایی که کادر درمان و گروه های خاص در معرض خطر، اولویت نخست دریافت دوز سوم واکسن کرونا هستند، اداره بیماری های واگیردار وزارت بهداشت مساعدت لازم را در این زمینه با آسایشگاه خیریه کهریزک به عمل آورد تا عوارض ناشی از این بیماری در این مجموعه خیریه به حداقل برسد.

وی با یادآوری اینکه واکسیناسیون بیشتر مددجویان در حال اتمام است، هم گفت: تعداد معدودی از مددجویان بویژه آن گروهی که در سال جاری پذیرش و اقامت آنان در کهریزک به انجام رسیده، هنوز ۶ ماه از تزریق دوز دوم واکسن را پشت سر نگذاشته اند و با رسیدن به موعد مقرر، واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

دکتر پورفهیم با نگاهی به واکسیناسیون کادر درمان و مراقبین مددجویان نیز گفت : کلیه کارکنان کادر درمان و آن دسته از پرسنلی که در ارتباط مستقیم با مددجویان هستند، مشمول دریافت دوز سوم واکسن کرونا می شوند و در حال دریافت این واکسن هستند.

جانشین ستاد کرونا در آسایشگاه خیریه کهریزک با تشکر از وزارت بهداشت و سایر عوامل زیرمجموعه این وزارتخانه، اظهار داشت : نزدیک به دو سال است که کارکنان آسایشگاه با جان و دل از بیماران تحت نظر خود مراقبت می کنند و خوشحال هستیم که اعلام نماییم با همین فداکاری ها و نظارت های مستمر توانسته ایم با کمترین عارضه، سلامت مددجویان را تضمین کنیم.