88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با دعوت هیأت امنای المپیک ویژه، دکتر حسین نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک به سمت ریاست المپیک ویژه ایران انتخاب گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ دکتر حسین نحوی نژاد از اولین داوطلبان المپیک ویژه ایران و فعالان حوزه توانبخشی ورزشی کشور به عنوان ریاست المپیک ویژه ایران انتخاب شد.

دکتر حسین نحوی نژاد فارغ‌التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۷۴ بوده و پس از فارغ‌التحصیلی، مسئولیت های متعددی را در سطح کشور در حوزه توانبخشی بر عهده داشته اند.

ایشان چندین سال معاون توانبخشی بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی استان گیلان، رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان ایران، ریاست ستاد توانبخشی مبتنی بر جامعه ستاد بهزیستی و مدیرکل امور برنامه های توانبخشی کشور را در کارنامه فعالیت های خویش ثبت نموده است.

اعضای هیأت امنای المپیک ویژه ایران ضمن تقدیر و سپاس از زحمات استاد محمد کمالی در مدت مسئولیتشان، امید دارند حضور دکتر نحوی نژاد، این مدیر توانمند منشأ خدمات بزرگ ملی برای ورزشکاران قهرمان المپیک ویژه ایران باشد.

المپیک ویژه ایران در سال ۱۳۷۸ خاص کودکان با اختلالات ذهنی و هوشی (ID) تاسیس شد تا حول محور ورزش، به سلامت جسم و روان، و آموزش های مهارت های زندگی برای این کودکان بپردازد و در واقع فعالیتی فرهنگی_ ورزشی و توانبخشی برای این افراد است.

هم اکنون ۲۵۰ انجمن و مرکز حامی افراد با اختلالات ذهنی و هوشی همچون سندروم داون و اوتیسم در ۲۶ استان کشور تحت پوشش خدمات و برنامه های المپیک ویژه ایران فعالیت می کنند.