88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان اینکه افراد مجهول‌الهویه با حکم قضایی و سازمان بهزیستی به کهریزک معرفی و سپرده می شوند، یارانه پرداختی از سوی دولت را ناکافی دانست و بر افزایش هرچه بیشتر آن تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک : دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در دیدار با دکتر محسنی بندپی نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون سلامت سالمندان، خواستار تعامل بیشتر دولت و مجلس با آسایشگاه خیریه کهریزک شد.

وی کمبود نیروهای توانپزشکی را از مشکلات عمده درمانی در کهریزک دانست و گفت : حضور نیروهای متخصص و نیز نصب دستگاه سی تی اسکن در بخش درمانگاه آسایشگاه می تواند خدمات شایانی در بهبود کیفیت زندگی و سلامت مددجویان و همچنین سایر مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی داشته باشد.

حسین نحوی نژاد با اشاره به نگهداری ۳۷۰ فرد مجهول‌الهویه در آسایشگاه نیز گفت : برآورد سازمان بهزیستی برای نگهداری از افراد بی سرپرست در مراکز نگهداری ماهانه ۱۰ میلیون تومان بوده، در حالی که یارانه پرداختی تنها دومیلیون تومان است که عزم ملی دولت و مجلس در افزایش یارانه ها را می طلبد.

دکتر نحوی نژاد افزود : در حال حاضر ۳۵۰ نفر از معلولین و سالمندان در قالب تیم مراقبت در منزل از خدمات درمانی و اجتماعی آسایشگاه بهره مند می شوند که یارانه بسیار ناچیزی از سوی سازمان بهزیستی به این امر اختصاص یافته است که نیاز به بازنگری جدی در این زمینه وجود دارد.

وی با نگاهی به وضعیت مبتلایان به کرونا در شیوع موج هفتم این ویروس گفت : با تمهیدات صورت گرفته و همکاری صمیمانه کادر درمان آسایشگاه، وضعیت کرونا تحت کنترل است، به گونه ای که از ۶۵ سالمند مبتلا تنها یک نفر فوت کرده و بسیاری دیگر پس از گذراندن دوران نقاهت به بخش های محل اقامت خود بازگشته یا تحت نظر هستند.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک چالش های پیش روی اداره کهریزک را کمبود نقدینگی در پوشش هزینه های جاری اعلام و تصریح کرد : با وجود اینکه ۸۳ درصد از هزینه های جاری آسایشگاه توسط خیرین جامعه تأمین می شود، در وضعیت اقتصادی کنونی نیاز به حمایت های همه جانبه دولتی بیش از پیش احساس می شود.