88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

 

خانم جوین کیم دبیر سفارت کره جنوبی با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک تهران، از بخش های مختلف بستری مددجویان دیدار و از نزدیک روند رسیدگی به آنان را نظاره گر شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ خانم جوین کیم دبیر سفارت کره جنوبی در نشست مشترک با مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک، از میهمان نوازی مسئولان این مرکز قدردانی کرد.

وی با اشاره به فعالیت یک سال گذشته خود در ایران، گفت: در طول این مدت، از اماکن مختلفی دیدار داشتم و همواره از میهمان نوازی مردم ایران شگفت زده شدم.. امروز هم تحت تأثیر همین ویژگی خاص ایرانیان قرار گرفتم.

جوین کیم در ادامه افزود: به دلیل مسائل سیاسی، چالش های زیادی برای همکاری دو کشور وجود دارد و سفارت کره جنوبی با علم به این موضوع، به دنبال یافتن راه هایی‌ است که بتواند ارتباطات را حفظ کند.

این دیپلمات کره جنوبی با نگاهی به دیدار خود از کهریزک نیز گفت: امروز در آسایشگاه با صحنه های مختلفی مواجه شدم و اطمینان حاصل کردم که تصمیم درستی گرفته شده و برای کمک و همکاری با شما آمادگی کامل داریم و امیدوارم بتوانیم بر توسعه همکاری ها تلاش بیشتری داشته باشیم.

در ابتدای این دیدار، دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک ضمن خیر مقدم به میهمان خارجی کهریزک، گفت: همواره شعار و تلاش ما بر این بوده است که به صورت خانوادگی با سالمندان و معلولین زندگی کنیم. در تفریحات و سرگرمی ها کنار هم باشیم و از این روابط خانوادگی بهترین استفاده را ببریم.

وی بهترین وضعیت برای سالمندان و معلولین را عدم وابستگی به تخت های بستری دانست و اظهار داشت: برای انجام این مهم نیازمند سرمایه‌گذاری در تأمین تجهیزات و نیروی انسانی هستیم تا توانبخشی مددجویان به مطلوب ترین حالت ممکن برسد.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: علیرغم کمک های مردمی، کمک های سفارت کره جنوبی می تواند در رسیدن به اهداف مذکور بسیار مثمر ثمر باشد و معیاری برای نزدیک شدن فرهنگ دو کشور در توانبخشی معلولین و سالمندان قلمداد شود.