88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

در دیدار دکتر تأمینی با ورزشکاران شطرنج باز معلول و سالمند ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک، استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در فدراسیون شطرنج جهت ارتقاء سطح این ورزش سودمند و مفید در میان علاقمندان را مورد تأکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ رئیس فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک، به دیدار ورزشکاران معلول و سالمند رفت تا از آمادگی این فدراسیون برای حمایت همه جانبه جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی بازیکنان شطرنج در کهریزک خبر دهد.

دکتر تأمینی همچنین در نشست مشترک با مدیران آسایشگاه خیریه کهریزک، راهکارهای مختلف برای پیشبرد اهداف مورد نظر فدراسیون شطرنج را به بحث و تبادل نظر گذاشت.

وی با ابراز خرسندی از این حضور، گفت : علاقمند هستیم علاوه بر تأمین ملزومات مورد نیاز، با اعزام مربیان کارآزموده و مجرب کمک شایانی در پیشرفت بازیکنان شطرنج در کهریزک عهده دار باشیم.

دکتر تأمینی افتتاح مدرسه اختصاصی شطرنج را از دیگر برنامه‌های خود در کهریزک عنوان و تصریح کرد : با انجام کار به صورت تخصصی و استفاده از ظرفیت‌های کمیته معلولین فدراسیون، می توان کار را تا جایی پیش برد که مسابقات استانی، کشوری و در نهایت اعزام به مسابقات خارجی را در برنامه ریزی های لازم قرار داد.

رئیس فدراسیون شطرنج، برگزاری کلاسهای آموزشی شطرنج، کارگاههای روانشناسی و تقویت حافظه و نیز جلوگیری از آلزایمر را از دیگر دستاوردهای طرح مورد نظر خواند و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک، شاهد پیشرفت سریع و چشمگیر سالمندان و معلولین در رشته پرطرفدار شطرنج در کهریزک باشیم.

در ابتدای این دیدار، دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان اینکه توانبخشی معلولین و سالمندان همواره از دغدغه های اصلی در کهریزک است، گفت : شطرنج به عنوان یک بازی فکری و پرطرفدار، می تواند کمک زیادی به جلوگیری از خمودگی و بروز بیماریهای روحی و روانی در مددجویان داشته باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد : مطابق آمار های موجود، در حال حاضر ۶۵ نفر از معلولین و سالمندان به صورت جدی و پیگیر در ۳ سطح عادی، متوسط و قوی مشغول بازی شطرنج در آسایشگاه هستند که قطعاً با تمهیدات لازم، می توان این آمار را به صورت قابل توجهی افزایش داد.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک همچنین اذعان داشت : همان طور که در رشته های ورزشی تنیس روی میز و بوچیا قهرمانان ملی در آسایشگاه زندگی می کنند، چشم انتظار روزی هستیم که  شطرنج بازان در سطح ملی را نیز در کهریزک به همگان معرفی نماییم.