88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

دکتر غلامعلی صدقی در دیدار از آسایشگاه خیریه کهریزک تهران ، بر رسیدگی به مشکلات حقوقی محجورین و تسهیل در روند پرونده های قضایی مددجویان در شعبات مختلف استان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک تهران ؛ معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک، از بخش های مختلف بستری سالمندان و معلولین دیدار کرد.

وی همچنین در نشست مشترک با دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه کهریزک تهران، به بررسی چالش های حقوقی موجود در این مجموعه خیریه پرداخت.

دکتر صدقی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اصل ۱۶۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد : دیوان عالی کشور به منظور نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم و ایجاد وحدت رویه قضایی و انجام وظایفی که طبق قانون به آن محول می شود، تشکیل شده است و ما در صدد هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های نظام قضایی به یاری کهریزک بیاییم.

وی رسیدگی به مشکلات حقوقی کهریزک، مددجویان و محجورین و نیز کارکنان آسایشگاه که در محاکم قضایی دارای دعاوی حقوقی هستند را از دیگر وظایف خود دانست و گفت : پرسنلی که در کهریزک زحمت فراوانی را در نگهداری از انسان های ضعیف جامعه متحمل می شوند، ممکن است در محاکم قضایی دارای پرونده های قضایی باشند که می توانیم با حمایت از آنان، در رفع مشکلات حقوقی یاری رسان باشیم.

غلامعلی صدقی با نگاهی به دیدار خود و هیأت همراه از مجموعه حقوقی آسایشگاه نیز گفت : مطلع هستیم که قوه قضاییه تعدادی از محکومان را برای انجام خدمات عمومی رایگان به کهریزک معرفی می کند که جای خرسندی است.

دکتر صدقی با ابلاغ سلام گرم حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی رییس دیوان عالی کشور به خدمتگزاران و مددجویان این مرکز، بر حمایت های همه جانبه از مجموعه خیریه کهریزک در چارچوب قانون تأکید کرد.