88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

بیش از ۶۵۰ نفر از معلولین جوان و میانسال ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک تهران، فرارسیدن روز جهانی معلولین را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ در روز ۱۲ آذر مصادف با سوم دسامبر که از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت نام‌گذاری شده است، جمع کثیری از معلولین ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک گردهم آمدند تا فرارسیدن این روز را گرامی بدارند.

قرائت دلنوشته فریبا عزت پور از معلولین پرتوان کهریزک، اجرای موسیقی شاد توسط گروه پروانه های کویر، هنرنمایی سعید آقایی هنرمند نام آشنای میهن، ابراز احساسات رضا بنفشه خواه هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون و ارائه گزارشی جامع از فعالیت های حوزه توانبخشی توسط دکتر سمیرا سنگی، از بخش های مختلف همایش بزرگ روز جهانی معلولین در آسایشگاه خیریه کهریزک بود.

در این گردهمایی، دکتر حسین نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک بنا به خواست خود دقایقی بر روی صندلی چرخ دار نشست تا  درک درستی از معلولیت را به حضار نشان دهد، با تبریک روز جهانی افراد دارای معلولیت به همه معلولین توانمند کهریزک، گفت: شعار سال ۲۰۲۳ سازمان ملل متحد برای معلولین دارای چند فراز است که در یکی از آنها خطاب به جامعه جهانی از زبان معلولین می گوید (( اگر می خواهید برای ما کار کنید و ما را در روند توسعه قرار دهید، باید با ما، برای ما و در کنار ما باشید)).

وی خاطرنشان کرد: در مسائل اجتماعی باید این بصیرت ایجاد شود که معلولین بخشی از جامعه هستند و با وجود محدودیت های حرکتی و جسمانی، حق زندگی عادی برای آنان محفوظ است،

دکتر نحوی نژاد اضافه کرد؛ باید درک متقابل از هم داشته باشیم و خانواده ها هم در این مسیر، همراهی کافی را به عمل آورند تا به اهداف عالیه مورد نظر که همان احقاق حقوق معلولین است، دست یابیم.

وی خطاب به خادمین کهریزک نیز گفت: هر آنچه خدمت صادقانه و دلسوزانه در حق کسانی که نیازمند رسیدگی هستند، انجام می دهید، به زندگی های خودتان باز می گردد و کجا می توان چنین سعادتی را یافت که هم تشکر بشنوید و هم از عملکرد خود لذت ببرید.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک باآرزوی موفقیت برای همه نیکوکاران و کارکنان مجموعه، تأکید کرد: حضور سراسر پرمهر و برکت شما روشنی بخش این مرکز شده است و امیدواریم همچنان در خدمت رسانی به این خانواده بزرگ پیشگام باشید.

در پایان جشن روز جهانی افراد دارای معلولیت، به ۱۴ نفر از معلولینی که بیشترین امتیاز را در بین همنوعان خود در انجام انواع فعالیت های هنری، تحصیلی و ورزشی کسب‌ کرده اند، هدایای نفیسی توسط مدیران آسایشگاه خیریه کهریزک اهدا شد.

همه روزه بیش از ۴۰۰ نفر از معلولین ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک با حضور در کارگاه های هنری، ورزشگاه، کلاس های آموزشی و فرهنگی اوقات خود را به بهترین نحو ممکن می گذرانند.