88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

آئین رونمایی از سردیس دکتر محمدرضا حکیم زاده با حضور اعضاء هیأت مدیره و امناء مؤسسه خیریه کهریزک در این مجموعه خیریه برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری 50 سالگی تأسیس آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ در چهارمین روز از جشنواره پنجاه سالگی کهریزک، از سردیس دکتر محمدرضا حکیم‌زاده لاهیجی بنیانگذار آسایشگاه خیریه کهریزک، رونمایی شد.

در این مراسم، مجید قمی عضو هیأت مدیره مؤسسه خیریه کهریزک که جزو معدود افرادی است که از گذشته یار دکتر حکیم زاده بوده است،   به ذکر فضائل اخلاقی و معرفتی آن یار سفر کرده پرداخت.

وی مردم دوستی و آینده نگری را از خصائص دکتر حکیم زاده دانست و گفت: هرگاه که در انجام امور محوله درمانده می‌شدیم، می‌دانستیم کسی هست که پاسخگوی ما باشد. به همین دلیل به ایشان مراجعه می‌کردیم و دکتر حکیم زاده ضمن دعوت به آرامش و صبوری ، به دنبال یافتن راه‌حل برای مشکلات می‌گشت و عجبا که چقدر زود در رفع ایرادات و معضلات به نتیجه می‌رسید.

دکتر محمدرضا حکیم زاده لاهیجی در سال 1351 با کمترین امکانات موجود، کلنگ احداث آسایشگاه خیریه کهریزک را در قطعه زمینی وقفی به زمین زد. وی تا زمانی که در قید حیات بود، توانست 350 نفر از معلولین و سالمندان محروم جامعه را تحت پوشش قرار دهد.

سرانجام دکتر محمد‌رضا حکیم زاده در سال 1358 و در سن 65 سالگی بدرود حیات گفت و در محوطه بزرگ آسایشگاه خیریه کهریزک برای همیشه تاریخ آرام گرفت.

جشنواره 50 سالگی تأسیس آسایشگاه خیریه کهریزک از 16 تا22 اردیبهشت ماه سال جاری با انواع برنامه‌های فرهنگی و هنری، علمی و آموزشی در محل این مجموعه خیریه برگزار می‌شود.